Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Hp 6350c Problem z kalibracją - pasek kalibracyjny.

20 Lip 2009 22:21 2327 7
  • Poziom 18  
    Posiadam skaner Skaner Hp 6350c (C7670A) z podajnikiem A4 ADF w którym mam problem dotyczący paska kalibracyjnego. Problem polega na tym że skaner czasami przechodzi kalibrację czasami nie, szczególnie to jest denerwujące w przypadku podajnika ADF (za każdym razem kalibruje i nie może się rozpędzić.
    W tym momencie mam wielką prośbę do osoby posiadającej podobny skaner, czy osoby mające dostęp do takowego (serii 6300c), żeby zrobiły zdjęcie czy skan paska kalibracyjnego i umieściły je w temacie albo wysłały na moją pocztę (hugii@op.pl).

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Zdjęcie skanera:

Może ma ktoś uszkodzony skaner z serii 6300c?
  • Poziom 18  
    Czy nikt nie ma takiego skanera i nie potrafi pomóc (skanery z serii gdzie da się podłączyć adf i nie ma osobnego okienka na to np seria 6 5 i inne)? Na pewno przydało by się to innym forumowiczom którzy mają problem z tym skanerem (np nie chce skanować). Pasek kalibracyjny w moim skanerze całkiem się rozsypał i nie mam jak.

Wystarczy tylko odkręcić śrubki i zrobić zdjęcie aparatem dolnej strony na której jest biały pasem (sam to obrobię w programie graficznym).
  • Poziom 11  
    Posiadam w sumie 3 podobne skanery. 2x 6200c oraz 6300c. Jakbyś mógł przybliżyć gdzie mam szukac tego paska to zrobię i prześlę bądź gdzieś zamieszę zdjęcie.
  • Poziom 18  
    Pasek kalibracyjny znajduje się pod szybą, jak się podniesie górę.
    żeby podnieść górę wystarczy odkręcić 4 śrubki (podnosi się góra wraz ze szybą) i jest to biały pasek znajdujący się z pod spodu (w części gdzie parkuje skaner przed szybą skanera).
    Może to dziwnie brzmi ale metoda jest bezinwazyjna (odkręcić śruby, odwrócić, zrobić zdjęcie i przykręcić tak jak było.
    Będę bardzo wdzięczny.
    Zdjęcie najlepiej zrobione centralnie z góry.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Pasek zlokalizowany. Przy okazji udało mi się HP6200c zreanimować :)
    Okazało się ze pasek kalibracyjny był częściowo wypalony - farba z szyby się złuszczyła.

Dla zainteresowanych objawy powyższego to strasznie długi start skanera, wielokrotne włączanie i wyłączanie.

Pasek wykonałem z kawałka białego samoprzylepnego papieru dociętego wg schematu (załącznik nr 1). Położenie paska na szybie również zaznaczyłem na schemacie. Proszę tylko uwzględnić poprawkę na to, że mierzyłem pierwszą lepszą linijka jaką znalazłem w szufladzie.

Zeskanowany pasek stanowi drugi załącznik (kalibracja6200c.zip)

Wrzuciłem także zdjęcie paska w skanerach HP6200c (trzeci)
    oraz HP6300c (czwarty).
    Jeżeli będzie tak potrzeba, mogę pomierzyć pasek kalibracyjny skanera HP6300c.

Jeden obrazek poprawiłem. Pozostałe proszę wklejać wg instrukcji
  • Poziom 18  
    Bardzo dziękuje mam nadzieję że uda mi się zreanimować skaner :) jutro spróbuje pomierzyć pasek. Jak będziesz miał chwilkę i pomierzysz to się nie pogniewam.

(jeszcze może się pojawić problem z zabrudzonymi lustrami jak ma problemy z kalibracją :) )

Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 11  
    Postaram się to dziś zrobić, nie chcę wyjmować szyby z ramki, bo te plastikowe kliny co ją trzymają są bardzo delikatne ( a jeden już mi się ułamał).

U mnie w HP6200c nowy pasek pomógł. Lustra i cała optyka na szczescie jest czysta. a skaner skanuje już zarówno z szyby jak i z ADF.

Szkoda tylko ze ADF nie chce pójść z HP6300c..
    PS bardzo dziękuję, za punkty,
  • Poziom 18  
    Nie musisz wyciągać szyby żeby zmierzyć możesz przez szybę. Te plastiki są trochę tandetne i szybko pękają bądź się wyrabiają, chcąc nie chcąc parę latek mają i dużo plastyfikatora powędrowało.
    Zawsze myślałem że te skanery mają taki sam adf a tutaj zaskoczenie.