Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator (nie willem), dostępna dokumentacja?

20 Jul 2009 22:34 2315 4
  • Level 16  
    Czy jest gdzieś w sieci dostępna dokumentacja jakiegoś programatora do samodzielnego złożenia programującego pamięci równoległe flash, eeprom itp. Willem odpada ponieważ nie działa tak jak trzeba. Może być jakiś układ na fpga/cpld cokolwiek byle działało jak trzeba.
  • Level 43  
    robik2 wrote:
    Czy jest gdzieś w sieci dostępna dokumentacja jakiegoś programatora do samodzielnego złożenia programującego pamięci równoległe flash, eeprom itp. Willem odpada ponieważ nie działa tak jak trzeba. Może być jakiś układ na fpga/cpld cokolwiek byle działało jak trzeba.
    Taka dokumentacja jest zawsze dostępna w FirmWare producenta danego układu programowalnego.
    Należy tylko porządnie - na stronach internetowych producenta - tego poszukać.
    Oczywiście, nieodłączną częścią schematu programatora musi być jego oprogramowanie.
    Nie ma też czegoś takiego jak All_in_One... porządne profesjonalne programy, obsługujące takież programatory, potrafią rozpoznać układ - albo wymagają podania jego oznaczenia - jaki ma być zaprogramowany i wtedy dobierają sobie właściwe do danego układu (a zalecane przez producenta) parametry algorytmów i procedur programowania.

Dlatego też - moim zdaniem - 'wybrzydzanie' na Willema to skutek używania niewłaściwej wersji programu go obsługującego, ponieważ od strony sprzętowej dana wersja tego programatora - zadziwiająco prostego pod względem schematowym, choć z tego samego powodu trudnego w obsłudze - a przeznaczona do obsługi odpowiednich mu układów jest rozwiązana poprawnie.
  • Level 16  
    Odpowiedź deko mnie zaskoczyła :). Prawdę mówiąc nie tego się spodziewałem a może nie zostałem zrozumiany ale ponieważ jest to jak do tej pory jedyna wypowiedź więc dziękuję i za to. Gdyby ktoś słyszał o jakimś programatorze do flashy to proszę o info chodzi mi o schemat + soft dostępny w internecie (o willemie i ezo flash słyszałem).
  • Level 37  
    Kolego, jakie flashe? Przykład-29f010 ma 40 wyprowadzeń, 29f200 ma już ich 44. :lol: