Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieszczelny Junkers

picad 27 May 2004 07:57 13150 10
    picad
    Level 14  
    Cześć.
    Poradźcie coś, bo juz tracę cierpliwość.
    Mowa o gazowym, przepływowym podgrzewaczu wody. Zaczął przeciekać, a następstwem tego było osadzanie się kamienia na popychaczu zaworu gazu i zacinanie się.

Wymieniłem membranę wodną na nową, ale i tak wyciek przedostaje sie ponad nią i idzie dalej na popychacz. Mimo rozebrania części wodnej na czynniki pierwsze nigdzie nie widzę żadnego o-ringu ani uszczelki, która może być odpowiedzialna za ten przeciek.

P.S.
    Zastanawiam sie juz nad wymiana tego szajsu na nowy. Tylko na jaki ?
    Pzdr.
    jmk
    Level 28  
    NIE NARZEKAJ lecz załóż okulary do zobaczysz to co nalezy wymienić -jest tam orin. popychacz i oba mogą nadawac sie do wyminy , nie zapomnij o smarze. eszystko w górnej części zespołu wodnego pod zamkniętą drucikiem mosieżną podkładka-powodzenia
    waldekel
    Level 28  
    picad wrote:
    Zastanawiam się juz nad wymiana tego szajsu na nowy. Tylko na jaki ?

Jeżeli Twój podgrzewacz jest już leciwy to rzeczywiście należy rozejrzeć się za nowym.
    Wybór na rynku jest bardzo duży. Można się zastanawiać nad przepływowymi podgrzewaczami lub pojemnościowymi (gazowymi bojlerami). Lepiej wybierać markowe wyroby (Junkers, .Vaillant, Termet, Ariston).
    m.bielecka
    Level 16  
    Ja nie z poradą tylko z pytaniem przy okazji problemów z podgrzewaczem.
    Gdzie kupić takie membrany wodne tyle ze do podgrzewacza gazowego Vaillanta.
    Też mam nieszczelność w części wodnej i już szlak mnie trafia -szukam 4-ty tydzień po całej Polsce i nic..
    waldekel
    Level 28  
    Na dzień dzisiejszy części zamienne są rozprowadzane przez producentów i otrzymują je autoryzowane serwisy. Jedynie u Termeta można się zaopatrzyć indywidualnie. Podzespoły do poszczególnych podgrzewaczy są w wielu przypadkach produkowane przez innych producentów i tak np. zespół wodny może być ten sam u Vaillanta i Termeta.
    DonRomano
    Level 33  
    Do VAILLANTA ja posiadam podaj dokładnie model a coś się wymyśli.
    W końcu zawsze są naprawy gwarancyjne:D
    picad
    Level 14  
    Membranę zamowilem wlasnie w "Systemgaz", to chyba jedyna firma w Polsce która handluje czesciami do Junkersa. Trochę drogo, ale i tak 4 razy taniej niż zrobił by to serwis Junkersa.
    Pzdr.
    m.bielecka
    Level 16  
    Witam i dziękuje za włączenie się do dyskusji.
    Na stronie www. systemgazu znalazłem membranę do mego podgrzewacza Vaillant MAG premium 19/2RXI.Jest to R600.71 Fi zew. 58mm.Niestety na moje za pytanie o sprzedaż nie odpowiedzieli.

DONROMANO- chętnie skorzystam z twej oferty.Jak sie skontaktować z tobą?
    picad
    Level 14  
    Dzięki jmk.
    Faktycznie za przeciek odpowiedzialny był oring pod mosiężną podkładką. Aż nieprawdopodobne, że przez tak malutką uszczelkę przedostawało sie tyle wody.

Zdobycie w sklepie takiego oringu okazało sie niemożliwe (średnica wielkości łepka zapałki). Wykonałem go samodzielnie z masy silikonowej. Wcisnąłem kawałek silikonu na kształt małego walca pod podkładkę i przebiłem przez to popychacz. Trochę smaru i teraz ani jedna kropla nie wycieka.

Zajęła mi trochę czasu, ta zabawa z przeciekami. Teraz tego junkersa to chyba będę mógłl rozłożyc i złożyc z zamknietymi oczymi.
    Pzdr.