Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa zmywarka AEG Elektrolux Favorit 50870 nie domywa naczyń

Emi83 21 Jul 2009 10:57 5923 8
 • #1
  Emi83
  Level 2  
  Witam! Kupiłam zmywarkę AEG Elektrolux Favorit 50870 i mam problem ponieważ nie domywa naczyń w górnym koszu nawet takich lekko zabrudzonych. Przetestowałam zmywarkę na wszystkich programach zmieniłam tabletki, przeczyściłam sita i nic nie pomogło! Naczynia ustawiam dość szeroko od siebie (ale przecież nie oto chodzi żeby myć 3 talerze!) tabletka jest cała zużyta
  Zastanawiam się czy ta zmywarka już tak ma (oby nie!) czy ja po prostu robię coś nie tak!
  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
 • #2
  tan
  Level 15  
  Mimo stosowania tabletek dodaj sól i nabłyszczacz. Sprawdź rezultaty. Jeśli dalej nie będzie domywać można poszukać jakiegoś uszkodzenia, ale jest ono raczej mało prawdopodobne (tak mnie się przynajmniej wydaje).
 • #3
  Emi83
  Level 2  
  dodawać sól i nabłyszczacz pomimo stosowania tabletek "wszystko w jednym"?
 • #4
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Co prawda nie jestem mocny w zmywarkach i nie znam twojego typu ale zapytam się tak obraca ci się górne pióro obrotowe (czy jak to się fachowo zwie)?? bo pewnie takie jest. Mi zmywarka czasem nie domywa bo te obrotowe pióro albo zablokowane jest przez widelec albo łyżkę źle włożoną i wystaje przez druty albo też jest zablokowane przez brud który się zbiera przy obrotowej osi i wtedy zdejmuję pióro oczyszczam oś i zakładam od nowa z tym ze ja mam małą zmywarkę i jest tylko 1 pióro od spodu. czyli sprawdź czy swobodnie obraca się górne pióro czy się nie zacina bo jak coś je zablokuje to wtedy mozn też nie domywać naczyń.
 • #5
  Emi83
  Level 2  
  ten "wiatrak" chyba się obraca podczas mycia nie sprawdzę bo jak otworzę zmywarkę to się automatycznie wyłącza.
 • #6
  h jaworski
  Home appliances specialist
  trzeba sprawdzić czy się lekko obraca i czy zmienia położenie. Jak szybko otworzysz to czasami można zobaczyc czy się jeszcze obraca siłą rozpędu.
 • #7
  ROBSON33
  Admin of household appliances group
  Emi83 wrote:
  dodawać sól i nabłyszczacz pomimo stosowania tabletek "wszystko w jednym"?


  Raczej tak .
 • #8
  tan
  Level 15  
  Jak najbardziej należy dodawać sól i nabłyszczacz. Już wiele razy słyszałem u klientów, że właśnie przez stosowanie tabletek "5, 7 lub 12 w 1" naczynia były niedomywane. Jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego, taka zasada ;-)
  Jeśli chodzi o blokujące widelce to raczej mało prawdopodobne, bo one wkłada się do specjalnego koszyczka, który stawiany jest na dolnym koszu, a ten jest dość daleko od górnego ramienia myjącego.
 • #9
  Emi83
  Level 2  
  zrobiłam tak jak radził tan dodałam sól i nabłyszczacz i wyłączyłam funkcję 3w1 no i teraz naczynia są super domyte :) dzięki!