Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech x-540 a ich prawdziwa moc wzmacniacza?

21 Lip 2009 11:00 2972 6
  • Poziom 15  
    Witam chciałbym się dowiedzieć czy podawane przez producenta dane tych głośników są prawdziwe? A jeśli nie to które są zawyżone (lub zaniżone :))? Bo jeżeli wzmacniacz w tych głośnikach ma te 70W to są one niezłą okazją (bo nowe to ok 270zł) ale z drugiej strony gdzieś na tym forum czytałem że końcówka mocy w tych głośnikach ma jedynie 28W mocy? Czyli jest słabsza nawet od mojej miniwieży onkyo cs-525 która ma 40W przy 4 0hm i thd 0.9% ? Więc proszę o jakieś konkretne odpowiedzi jak to jest z tymi głośnikami? Poniżej podaję ich dane oraz zdjęcie ich wzmacniacza https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6639474#6639474 ...z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Łączna moc RMS 70 watts szczytowa moc muzyczna 140W
    Satellite RMS Power /Left/Right: 7.4 watts RMS x 2 ( 4 ohms, @ 1khz, @ 10% THD)
    Center: 15.4 watts RMS ( 4 ohms, @ 1kHz, @ 10% THD)
    Rear Left & Right: 7.4 watts RMS x 2 ( 4 ohms, @ 1kHz, @ 10% THD
    Subwoofer RMS Power 25 watts RMS ( 4 ohms, @ 100Hz, @ 10% THD)
    pasmo przenoszenia 40 Hz - 20 kHz stosunek sygnału do szumu 96db.
  • Poziom 39  
    no i dobrze podali moce...
    te 70w to chyba max pobor mocy zestawu lub moc trafa

na 10% THD sluchac sie nie da wiec przyjmujac 1% THD bedzie ok 5w na satelitke, 10w na centra i ok 18-20w na suba
    normalka w takich zestawach :P
  • Poziom 15  
    OK dzięki a co oznacza napis na tych głośnikach 140W ? Bo takowy także widnieje na pudełku czy to jest moc szczytowa?
  • Poziom 39  
    przeciez sam wkleiles - szczytowa moc muzyczna
  • Poziom 15  
    Rzeczywiście niezauważyłem - mój błąd przepraszam. Czyli one nie mają tych deklarowanych 70W RMS? A jeśli mają to przy takich dużych zniekształceniach że nie da się słuchać? Przy zniekształceniach 1% mają ok 50W razem? Czy dobrze rozumiem?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    mylisz pojecia
    liczy sie moc kolumny a nie moc zestawu.
    nie wiem dlaczego poczatkujacy lubia sobie sumowac i to w dodatku kosmiczne nie potrzebne moce...

bardzo mozliwe ze zestaw jest w stanie osiagnac chwilowo 70W poboru mocy...
    ale po co ci to i kogo to obchodzi?
    bardziej liczy sie efektywnosc zestawu i to jak brzmi a nie jakies cyferki...
  • Poziom 15  
    A czy mógłby ktoś (o ile to możliwe ) wstawić tu jekieś zdjęcia wnętrza tych logitechów x-540 ? z góry dziękuję.:idea: