Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Studio 1537 - wymiana głośników i parę dodaktów

KondyMP3 21 Lip 2009 11:34 3009 6
  • #1 21 Lip 2009 11:34
    KondyMP3
    Poziom 12  

Witam,
    właśnie zastanawiałem się nad wymianą głośników w laptopie, gdyż te grają cicho i są to jedynie wysokie dźwięki. Chciałem się was poradzić... jakich głośników powinienem szukać aby była znaczna różnica?

Na stronie producenta znalazłem Instrukcję serwisową, czyli jak to miałbym się zabrać do demontażu i wymiany podzespołów. Jeszcze nie przymierzałem się do żadnych z tych kroków ponieważ pracuję na tym laptopie i chciałbym osiągnąć cel jak najszybciej.

DELL Studio 1537 - wymiana głośników i parę dodaktów
    zdjęcie montażu/demontażu głośniczków z instrukcji serwisowej

Link
    instrukcja serwisowa

Myślałem jeszcze nad wmontowaniem na stałe odbiornika od myszki (usb), gdyż sprawdzając konfigurację i wszelkie pierdoły związane z portami usb, doszukałem się że jest ich około 20 wolnych. Oczywiście nie biorąc pod uwagę portów zewnętrznych. Teraz tylko nie wiem czy one są faktycznie dostępne... informacje swoje brałem z menadżera urządzeń z zakładek "Główny Koncentrator USB -> (zakładka) Zasilanie" oraz jeszcze się utwierdzałem w programie everest.

Czy ciężko byłoby znaleźć układ odpowiadający za port usb, abym mógł do niego dolutować odbiornik myszki, bądź inne urządzenia? Przyznam że posiadam już pewną wiedzę techniczną oraz praktyczną, ale jednak nadal uważam się za początkującego w tej dziedzinie, dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam
    Kondrat

0 6
  • #2 22 Lip 2009 23:47
    misiupan
    Poziom 35  

Najprościej pod obudową zamontować koncentrator usb i podłączyć go odpowiednio pod jeden z portów zewnętrznych usb , znaczy przeciąć ścieżki idące do gniazdka usb- ,,sygnałowe'' i podłączyć je z koncentratora zamiast z płyty jak było pierwotnie , wejście koncentratora podłączyć do uciętych ścieżek z płyty - trochę to zakręcone ,ale tym sposobem nie blokujesz sobie portu . Tylko kup dobrej jakości koncentrator który widzi jednocześnie wszystkie podpięte urządzenia , bo bywają takie że choć są 4 gniazda to widzi tylko pierwsze włożone urządzenie . Głośniki ciężko wymienić bo mają różne kształty - to nie są samochodowe że kupujemy odpowiedniej średnicy i wkręcamy.

0
  • #3 23 Lip 2009 10:49
    KondyMP3
    Poziom 12  

No tak ale to nie do końca dobre rozwiązanie bo tracę jeden z zewnętrznych portów. , dlatego wolałbym znaleźć rozwiązanie typu lokalizacja na płycie tak żeby nawet tak jak napisałeś wlutować koncentrator...

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lip 2009 12:56
    misiupan
    Poziom 35  

Kolega nadal nie rozumie , po to wstawiasz koncentrator do środka żeby go podłaczyć do sygnału jednego z gniazd usb laptopa , odcinając te gniazdo oczywiscie i zastępując oryginalny sygnał z płyty sygnałem z koncentratora usb, nie zajmujesz sobie żadnych zewnętrzynch usb . przecież podłaczasz koncentrator !! + jeszcze zostają ci wolne porty koncentratora.Mam nadzieje że zatrybiłeś o co chodzi.

0
  • #5 23 Lip 2009 13:03
    KondyMP3
    Poziom 12  

A no racja, zgadzam się rozumiem :), jestem troszkę wczorajszy :P, tylko mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Czy nie będę musiał znaleźć dodatkowego zasilania w końcu jeżeli odetnę jeden port pod który będzie podłączony koncentrator, to czy nie będę musiał znaleźć dodatkowego zasilania 5V, w końcu port USB ma swoje 500mA czy seryjny port z płyty wytrzyma większą ilość podpiętych urządzeń? Używałem HUB'a usb i nie było problemu i nawet gdzieś taki posiadam lecz męczy dręczy mnie fakt tych 500mA, bo chciałbym żeby hulało to jak należy :)

0
  • #7 23 Lip 2009 13:12
    KondyMP3
    Poziom 12  

Dziękuję za pomoc, a co do głośniczków to pewnie tak jak napisałeś ciężko coś dobrać... więc będę myślał jak rozbiorę i zobaczę ile jest miejsca i jakiej są one wielkości.
    Pozdrawiam

0