Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPS GoClever 4335 - zawiesza się

21 Lip 2009 16:03 3784 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem "Świerzym" posiadaczem GoClevera 4335. Do tej pory używałem zainstalowanej fabrycznie mapy i nie było problemów. Jedynie mój GPS nie lubił w trakcie nawigowania zmiany przybliżenia mapy - wtedy się wieszał. Innych problemów nie miałem - byłem zadowolony. Wczoraj usiłowałem uruchomić AM z karty SDHC 2 Gb - początkowo uruchamiała się. Niestety GPS bardzo długo wyszukiwał satelit , a potem tracił łączność. Kilkakrotnie wyłączyłem i włączyłem urządzenie i tak do pewnego momentu. Teraz zawisł zupełnie. Po włączeniu słychać dźwięk taki jak przy naciśnięciu na ekran przy wyborze opcji , pokazuje się Główne menu - naciskanie na ikonki nie daje żadnego efektu. Nie widać też żeby Win wczytywał mapy. Reset przyciskiem z boku nic nie daje.
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Czy wiecie jak uruchomić tak zawieszonego GPS-a ?
  • Poziom 39  
    Musisz przeflashować. A tak na marginesie, nie ma kart SDHC 2GB - dopiero od 4GB są SDHC. Odpowiedzi na pytanie jak naprawić tego GC poszukaj także na forum Goclever.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc. Jeszcze tylko czy mogę prosić trochę jaśniej : co oznacza przeflashować ? Nigdy czegoś takiego nie robiłem. A co do SDHC - prawda - używałem takiej karty ( 4GB ) do odtwarzania filmów w formacie avi , oraz przeglądania zdjęć. Natomiast karta 2 GB to SD. Mój błąd.
  • Poziom 39  
    Przeflashować oznacza wgrać ponownie oprogramowanie wewnętrzne z karty lub przez USB, do Gocleverów to flashuje się z karty