Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA PIANOCRAFT E-410 - samowyłączenie amplitunera.

21 Lip 2009 17:44 2421 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.Mam pewien problem z moim zestawem stereo YAMAHA PIANOCRAFT E-410.Kilka dni temu sprawdzałem jak głośno można ustawić gałkę VOLUME. Słuchałem sobie płyty cd i chciałem sprawdzić jak głośno można pograć ale po dojściu do 1/5 skali było już bardzo głośno tak więc na pilocie przełączyłem sobie guzikiem INPUT na wyjście AUX i tam chciałem "zobaczyć na sucho" jak daleko można podkręcić głośność.Niestety później zamiast zmniejszyć głośność guzikiem VOLUME na pilocie wcisnąłem INPUT zmieniając na wyjście CD (oczywiście płyta z muzyką cały czas była włączona) i wtedy w kolumnach
    usłyszałem chwilowy (1 sekunda) bardzo głośny dźwięk po którym amplituner sam się wyłączył.Wtedy myślałem że wszystko się popaliło i już po zawodach.Na szczęście po ponownym włączeniu wszystko działało normalnie.Bardzo bym prosił kogoś obeznanego w temacie żaby wyjaśnił mi co się mogło stac? Sprzęt ma dopiero kilka dni i jestem trochę zaniepokojony czy aby na pewno nic się nie uszkodziło.
  • Moderator
    Na szczęście zadziałał układ zabezpieczający. Jeśli sprzęt działa normalnie nie powinno nic się dziać dalej. Pozostaje kwestia głośników - czy nie dostały lekkiego "strzała"?
  • Poziom 2  
    Wydaje mi się że głośniki też grają w porządku, przynajmniej nie słyszę żadnych anomalii dźwiękowych.Jeżeli można zapytać jakie mogą być objawy takiego "strzała"?
  • Moderator
    Potocznie nazywane "pierdzenie" lub "charczenie". Lekkie zniekształcenia dźwięku w czasie odtwarzania niższych częstotliwości.