Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hasło biosu w laptopie HP omnibook 6100

ziko77 27 May 2004 12:14 50143 84
    ziko77
    Level 23  
    Witam,

Potrzebuję wsad lub sposób na ominięcie hasła biosu w w/w laptopie.
    Bios jest phoenix-a, a lapopik jest przywieziony z holandii i nie ma do niego hasła niestety.

Pozdrawiam.

Łukasz.
    ziko77
    Level 23  
    wydaje mi sie powoli, ze to nie jest blokada biosu, tylko kompa, bo nawet gdy zresetowałem bios to nic to nie pomogło...

podobno kod zapisany jest w jakiejś kości pamięci...coś zbliżonego do eepromu, ale nie wiem już jak to ugryźć....

pomóżcie coś...

pozdrawiam.
    yego666
    Level 33  
    Zadzwon do HP tel (022) 565 7400 . Jesli komputer nie byl jumany, to podadza Ci sposob obejscia problemu. HP pracuje od Pon. do Pt. od 9:00 do 17:00.

Powodzenia, Yego
    ulyses
    Level 14  
    mam podobny problem w dell latitude, mimo iz notebook della jest oryginalny i kupowany na fakturke nie chca pomoc, za to proponuja zdjecie hasla do zmiany ustawien setupu (ktore sami zalozyli) za gruba kase (ok. 200zl) i 2 tygodnie bez laptopa... PARANOJA!!!

na cgsecurity jest napisane ze nie jest zapisywane to haslo w cmos tylko w eepromie, fajnie, nawet podali przestrzen adresowa gdzie to sie znajduje... ale przeciez nie bede rozbieral klientowi laptopa na gwarancji! (obklejony plombami jak choinka...) jest jakis "nieinwazyjny sposob by to ominac ? :)

jakby co prosze na prv... :D
    Thomaster
    Level 19  
    Odpal lapa - wciśnij F2 próbując wejść do biosu - wyskoczy komunikat o hasło - wciśnij F12 - wyskoczy ci ciąg pięciu lub sześciu cyferek - napisz go na forum, albo wyślij mi na priv albo GG - podam ci kombinacje hasła z generatora serwisowego HP.
    Możesz wyczyścić całkowicie eeproma - wtedy nie będziesz miał hasła, ale w tym modelu HP objawem niepożądanym przy czystym eepromie jest to że nie widzi modemu i lanu.
    ziko77
    Level 23  
    witam ponownie, wyskoczyło mi takie okienko, a w nim:
    System HASH CODE
    10498
    i tyle.
    hmm, ciekawe...
    proszę wygeneruj mi to hasło.
    Pozdrawiam.
    Łukasz.
    ps. jeśli możesz to wyślij mi hasło sms-kiem na nr: +48 888 14 99 69
    dziękuję jeszcze raz z góry.
    Thomaster
    Level 19  
    wysłałem ci priva z kombianacjami hasła. Jakby nie działało (czasami sie zdarza) to daj znać podeśle ci wsad eproma.
    ziko77
    Level 23  
    witam ponownie, niestety nie pasuja te haselka. podeślij mi proszę wsad do tego epromu wraz z opisem, jaki to układ i gdzie on się znajduje, bo szukałem....szukałem, ale nie widzę tam pamieci...moze jest inaczej oznaczona...

pozdrawiam.

Łukasz
    remzibi
    Level 24  
    Witam .
    Hasla wygenerowane przez Thomaster pasuja tylko w przypadku kiedy nie jest zahaslowany twardy dysk. W HP 6100 na 95% HDD jest zahaslowany.
    Jezeli dysk jest zahaslowany haslo wygenerowane nie zostanie przyjete , poniewaz wprowadzenie rownowaznika z ta sama suma kontrolna jest rownoznaczne ze zjeciem hasla - a w dysku bylo by to nie mozliwe.
    Zatem jest machanizm zabezpieczajacy aby nie doszlo do sytuacji kiedy serwisant zostanie ze sprawnym laptopem i dyskiem roslina o nieznanym hasle co napewno wkurzylo by klienta.
    Jest mozliwe usuniecie hasla i nie utracenie twardego dysku ale to juz zupelnie inna para kaloszy.
    Thomaster
    Level 19  
    ziko77 - podłącz dysk do innego lapa albo stacjonarnego kompa przez przejściówke. Jeżeli nie bedzie na nim hasła to wystarczy wsad eproma który ci podeśle.
    ziko77
    Level 23  
    ok, za godzinke juz bede wiedzial czy jest haslo na hdd i dam znac....a propo: gdzie tam jest eep w tym laptopie, bo tak patrzac ogolnie to go nie zauwazylem,
    pozdrawiam.
    Łukasz
    ------------------------------------------------
    02 Cze 2004 18:08
    ... no i działa Panowie, sprawa była tego typu, że dysk był zahasłowany. ale kumple z zaprzyjaźnionego serwisu zdjęli mi hasło w pół godzinki. Po włożeniu dysku do mojego laptopika wystarczyło wpisać pierwsze hasło wygenerowane z generatora serwisowego hp i lap DZIAŁA.
    Wielkie dzięki Panowie za pomoc w zdjęciu tego hasełka, bo bez Waszej pomocy nie dałbym rady.
    polecam sie w temacie gsm,
    Pozdrawiam.
    Łukasz
    ------------------------------
    Moderated By TONI_2003:

Post został scalony !

dyon
    Level 2  
    Witam....
    Ja mam taki sam problem HP Omnibook 6000....

Proszę, jeśli ktoś może mi podesłać jakieś hasła, będę bardzo wdzięczny.

System Hash Code: 12352

Mój mail: dyon(malpa)poczta.onet.pl

Dzięki z góry,
    pozdrawiam
    Tomek
    andras
    Level 12  
    Witam .

Przywiozłem laptopa z Niemiec i mam problem , jak koledzy nie mogę wejść do biosu woła o hasło , a ja go nie znam , wyswietla
    System Hash Code
    06667

Czy mógł by ktoś pomóc i wygenerować to hasło ?, będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję .

pozdrawiam

andras(malpa)go2.pl
    nacko
    Level 16  
    Czy może ktoś udostępnić generator kodów hp,lub wsad eeprom.Mam taki sam problem w HP OMNIBOOK 4150B
    nacko
    Level 16  
    Proszę o pomoc w rozblokowaniu.
    HASH CODE 02974

nacko(malpa)poczta.onet.pl
    nacko
    Level 16  
    O dziwo po wylutowaniu pamięci 24c164 i odpaleniu laptopa startuje system.Natomiast nadal jest hasło do biosu i inny hash code! Jak to wytłumaczyć?
    andrew33
    Level 19  
    Witam.
    - nacko-
    W pamięci jest zapisane hasło, a nie informacja o tym, że laptop jest zahasłowany.
    nacko
    Level 16  
    Witam.
    To dlaczego po wylutowaniu tej pamięci komp nie żąda hasła administratora tylko normalnie uruchamia system?.Natomiast nadal mam hasło przy próbie wejścia do biosu i co ciekawe zmienił się hash code!
    andrew33
    Level 19  
    Komputer liczy hash z numeru fabrycznego , który jest zapisany w pamięci, jak nie ma eepromu to traktuje jako FFFFFF co po przeliczeniu daje jakiś hash. Również treści haseł są tam zapisane.Sam laptop bez pamięci wie tylko, że jest hasło, ale nie wie jakiego poziomu więc chroni tylko BIOS.
    Pozdrawiam.
    nacko
    Level 16  
    A może wiesz -andrew33- jak to dalej obejść,mam problem z odczytem tej pamięci przez programator zoran - wyświetla same 33333.... natomiast mogę odczytać ustawiając 24c16(32) ale nie wiem czy poprawnie.Może podpowiesz mi jak ustawić adresowanie a0,a1,a2- może mam uszkodzoną kość - nie jestem pewien bo nie mam takiej drugiej.Odnośnie usunięcia hasła to znalazłem w necie,że trzeba ustawić 00 w 0x7F - czy to zadziała?.Ewentualnie jaką inną pamięcią mogę zastąpić 24c164.Podobno w tych laptopach w tych pamięciach są też zapisane informację o rodzaju matrycy,dane modemu i kart pcmcia,czy to prawda?
    Dzięki za wszelką pomoc.
    pzdr.
    M.N.
    andrew33
    Level 19  
    Prawidłowo -możesz podstawić 24c16, adresu w tym modelu nie znam chociaż w modelech niższych zgadza się, natomiast wartość nie bardzo.Podeślij na PW zrzut pamięci to popatrzę.
    machmet
    Level 13  
    Przeczytałem dokladnie wszystkie wypowiedzi,ale żadeno z nich nie jest przypadkiem mojego lapka HP5700 .
    Mianowicie wygląda to tak : System uruchamia się poprawnie natomiast zahasłowany jest bios i przy użyciu F12 jak sugerują koledzy nie wyświetla się żadna dodatkowa kombinacja cyfr tylko
    można usłyszeć sygnał dźwiękowy. Niedawno go kupiłem i myślę,że poprzednik coś nakombinował .Co może być przyczyną tego stanu i jak sobie z tym poradzić ?
    falcon
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z laptopem Pavilion ze5170. Nie bardzo wiem skąd wzioł się cały problem. Po urlopie nie mogłem sobie przypomnieć hasła do BIOSu, trafiłem dopiero po kilku prubach. Być może to spowodowało całe zamieszanie. Aktualnie sytuacja wygląda tak, że pozostałe podzespoły komputera działają a w żaden sposób nie można dostać się do HDD. Ściągnołem sobie oprogramowanie ze strony HITACH/IBM do testowania dysków (IC25n040atcs04-0) - i okazuje się że mam zahasłowany dysk twardy.
    Szukam informacji jak, gdzie, ewentualnie za ile, jest możliwe usunięcie hasła i nie utracenie twardego dysku.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie uwagi.

Falcon
    falcon
    Level 2  
    Już szukałem - znalazłem jedną ofertę dot. zdejmowania hasła z HDD, ale metoda której używa ta firma nie dotyczy dysków IBM/HITACH serii IC25 który mam zamontowany w Laptopie.

Dziękuję za radę.

Falcon
    kmaniac
    Level 12  
    Proszę o pomoc w zdjęciu hasła: System Hash Code 07096. Z góry dziękuje kkkmaniac(malpa)wp.pl
    tzok
    Moderator of Cars
    remzibi wrote:
    (...)Jest mozliwe usuniecie hasla i nie utracenie twardego dysku ale to juz zupelnie inna para kaloszy.

Mógłbym prosić więcej szczegułów - czasami można okazyjnie kupić dysk z XBoxa ale jak wiadomo one są zachasłowane i z tego co wiem bez xpudła ani rusz... w grę wchodzi nawet usunięcia hasła wraz z danymi.