Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WISP + AP nie działa

21 Lip 2009 20:54 1850 3
  • Poziom 2  
    Witam i proszę o pomoc. Wiem, że sporo już tematów o tym było ale staram ustawiac zgodnie z ich opisem ale wciąż mam problem.

Schemat:
    internet)))))))antena-------blackbox wa2204A[WISP]------linksys wrt54G z dd-wrt[AP chyba??])))))))laptop1,2...

Problem:
    Po podłączeniu kablem laptopa do blackboxa mam internet, w laptopie nie muszę już nic ustawiac. Po połączeniu laptopa z linksysem przez wifi nie ma internetu.

Ustawienia:
    blackbox: WISP + AP nie działa
    linksys: WISP + AP nie działa

Proszę o pomoc w ustawieniu linksysa, poniważ wydaje mi się że black box już jest ok, a w linksysie już próbowałem masę kombinacji i nic.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Skoro masz wyłączony serwer DHCP to wepnij kabel do portu 1. A jeśli wpinasz w port WAN to włącz DHCP serwer.
  • Poziom 2  
    Dziękuję, wszystko już udało mi się połączyc. +3pkt dla helpera:D
    Ps. czy wyłączenie dhcp wpływa na prędkośc internetu?
    Ps2. posiadam dane serwera proxy po wpisaniu których w ustawieniach przeglądarki wzrasta mi prędkośc wczytywania stron i ściągania plików ze stron, ale nie mogę wtedy wejśc w konfigurację routerów. Czy można wpisac to proxy do ustawień któregoś z routerów aby przyśpieszyc ściąganie za pomocą programów np. p2p lub p2m i abym mógł wejśc w konfigurację routerów?
  • Poziom 30  
    Jeśli dane proxy służą tylko przyśpieszeniu przeglądania stron www to nie da się ich wykorzystać do programów p2p.

Zawsze możesz skonfigurować router raz i później nie musisz się do niego dostawać.

Niektóre routery mają opcję do konfiguracji serwerów proxy. Twój linksys też powinien je mieć.

Włączenie serwera DHCP nie powoduje jako tako różnicy w działaniu internetu. Ale zawsze to jest 1 punkt routingu więcej do przeskoczenia. Dlatego do puki nie używasz linksysa do większych konfiguracji zostaw DHCP wyłączone.