Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 2.0 HDI zwarcie w kalkulatorze wtrysku??

angello69 21 Jul 2009 21:49 5321 15
 • #1
  angello69
  Level 10  
  Witam
  Nie wiem czy dobrze trafiłem tu z tematem, jezeli nie to prosze moderatora o wyrozumiałość.
  Teraz do rzeczy. Jak w temacie, silniczek 2.0 HDI nie zapala. Po diagnozie komputerowej okazało sie że nastąpiło zwarcie do + lini zasilającej czujnik połozenia wałka rozrządu. Po sprawdzeniu zasilania czujnika okazało sie że jest tam napięcie 12V a powinno być 5V. Podejrzenie padło na zwarcie w instalacji elektrycznej. NIestety po dogłębnym sprawdzeniu okazało sie że takie napięcie wychodzi juz z kalkulatora wtrysku. Teraz pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i czy to usterka naprawialna? i Jeszcze jedno.Czy komputrek z innego auta (np z xary picasso)z takim samym silnikiem bedzie poprawnie pracował w Partnerze.
  Za wszelkie informacje z góry dziękuje.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Jacek79
  Level 37  
  Mylisz się Georges. Monitorowane jest zasilanie 5V na czujniki
 • #4
  emeryt2
  Level 42  
  Tylko taki błąd występuje, czy jest jeszcze inny.Przywarcie napięcia 12V w sterowniku na jeden czujnik ,to mało prawdopodobne. Sprawdz stabilizatory napięcia w sterowniku.Jest ich tam chyba trzy.
 • #5
  angello69
  Level 10  
  Tylko to występuje jako bład stały. Reszta to błedy przejsciowe zwiazane z brakiem odczytu połozenia wałka rozrzadu. Niestety jeszcze nie sprawdzałem czy inne czujniki zasilane +5V dostaja tez wyzsze napiecie. Jutro sprawdze stabilizatory napiecia. Dzieki za podpowiedz.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  angello69
  Level 10  
  Wiatam
  Pomiaru dokonałem przy odłaczonym czujniku, czyli na wtyczce do wspomnianego czujnika. Czy kolega sugeruje że napięcie sie stabilizuje do 5 V pod wpływem obciązenia czujnika?? Jeżeli tak to zaraz to sprawdze. Sprawdze też ciągłośc lini sygnałowej z czujnika do kalkulatora. Z góry dziekuje za podpowiedz.

  Jeżeli chodzi o kod błedu to niestety nie znam. Widziałem tylko opis, Czyli zwarcie do plusa w obwodzie czujnika połozenia wałka rozrzadu.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  angello69
  Level 10  
  I tu jest chyba sedno problemu. przy odłaczonym czujniku napiecie miedzy pinami 1 i 3 jest koło 12 V i takie tez wychodzi bezposrednio z kalkulatora ( sprawdzone) wiec zwarcie w instalacji odpada.

  Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

  Witam ponownie
  Linia sygnałowa tego czujnika jest ciągła. Napiecie zasilania niestety około 12 V i wychodzi juz z komputerka. Teraz pytanie czy to usterka naprawialna czy komputer do wymiany?. Jeżeli do wymiany to zapytam jeszcze raz , czy bedzie pasował z innego auta z takim samym silnikiem??. To komputer BOSCH
  EDC15C2
 • #10
  emeryt2
  Level 42  
  To czujnik halla, tu zasialany jest na bank 5V , a co nam daje mierzenie napięcia na sygnałowym i to jesczce przy odpiętym czujniku , chyba tylko sobie a muzą.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  emeryt2
  Level 42  
  Masz racje , były inne błędy czujnika nie dot. zasilania go.
 • #13
  angello69
  Level 10  
  Panowie nie czas na waśnie czy czujnik jest zasilany tak czy tak, napewno jest to 5 V i nie podlega to dyskusji. Prosilbym o rzeczowe podejscie do tematu i jakieś domysły lub sugestie. Być może ktos z Was spotkał juz sie z podobnym tematem. Z góry dziękuje i pozdrawiam zainteresowaanych tematem.
 • #14
  Jacek79
  Level 37  
  Spotkałem się z taką usterką. Zazwyczaj powstaje wtedy, kiedy ktoś odkęcając kleme plusową nieopatrznie dotknie kluczem obudowy ECU.
  Mogę zaglądnąć do sterownika, kosz naprawy do uzgodnienia.
 • #15
  angello69
  Level 10  
  No i konkretne podejście do tematu. Prosze o jakiś kontakt na PW i omówimy szczegóły.
 • #16
  emeryt2
  Level 42  
  Angello , nie bądż egoistą. Popatrz ile < złotych myśli> zawierają inne posty - sposób sprawdzenia ciągłości przewodów zasilania czujnika , sygnałowego , napięcia zasilającego , a Ty tylko chcesz usunąć usterke i tutaj, Ciebie rozumię.