Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher podłączenie do wodociagu

21 Jul 2009 22:46 3493 2
  • Level 16  
    Mam myjkę Karcher 5000 M. Ma ona już trochę lat ale nie jest mocno eksploatowana. Mam z nią taki problem, że jeśli podłączę ją do źródła wody o niskim ciśnieniu to pompa nie chce się włączać. W jednym miejscu mam hydrofor i tam chyba ciśnienie jest mniejsze natomiast jeśli podłączę wodę z wodociągów to wszystko działa poprawnie. Wydaje mi się, że w instrukcji jest napisane o możliwości pobierania wody np. z wiadra więc chyba ciśnienie dochodzącej wody nie powinno mieć znaczenie ?Rozebrałem przełącznik i jest tak taki bolec, który chyba wyskakuje i załącza pompę jeśli wyskoczy. Jeśli ruszę go wkrętakiem i załączę pompę to ciśnienie na końcu lancy i tak jest bardzo niskie. Odkręciłem też taki 3 nakrętki pod którymi są chyba jakieś zaworki ale one wyglądają ok.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Witam.
    Ja mam myjkę Boscha i przy małym ciśnieniu myjka działa ale najpierw musi być zalana wodą - wtedy dalej wodę sobie zasysa.Na początku nie wiedziałem że należy ją zalać - efekt wymiana uszczelnień tych trzech zaworków o których pisałeś - po prostu się stopiły , nie miały chłodzenia wodą.Zalej wodą , dalej powinna zassać
    Pozdrawiam Adam C
  • Level 16  
    Nie wiem czy to problem braku zalania. W jaki sposób to zrobić ? Podłączam wąż od złącza odkręcam wodę przy wyłączonej pompie, naciskam spust, woda leci z lancy to już chyba zalane ?