Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher podłączenie do wodociagu

p4trykx 21 Lip 2009 22:46 3043 2
 • #1 21 Lip 2009 22:46
  p4trykx
  Poziom 16  

  Mam myjkę Karcher 5000 M. Ma ona już trochę lat ale nie jest mocno eksploatowana. Mam z nią taki problem, że jeśli podłączę ją do źródła wody o niskim ciśnieniu to pompa nie chce się włączać. W jednym miejscu mam hydrofor i tam chyba ciśnienie jest mniejsze natomiast jeśli podłączę wodę z wodociągów to wszystko działa poprawnie. Wydaje mi się, że w instrukcji jest napisane o możliwości pobierania wody np. z wiadra więc chyba ciśnienie dochodzącej wody nie powinno mieć znaczenie ?Rozebrałem przełącznik i jest tak taki bolec, który chyba wyskakuje i załącza pompę jeśli wyskoczy. Jeśli ruszę go wkrętakiem i załączę pompę to ciśnienie na końcu lancy i tak jest bardzo niskie. Odkręciłem też taki 3 nakrętki pod którymi są chyba jakieś zaworki ale one wyglądają ok.

  1 2
 • #2 21 Lip 2009 23:02
  Adam C
  Poziom 13  

  Witam.
  Ja mam myjkę Boscha i przy małym ciśnieniu myjka działa ale najpierw musi być zalana wodą - wtedy dalej wodę sobie zasysa.Na początku nie wiedziałem że należy ją zalać - efekt wymiana uszczelnień tych trzech zaworków o których pisałeś - po prostu się stopiły , nie miały chłodzenia wodą.Zalej wodą , dalej powinna zassać
  Pozdrawiam Adam C

  0
 • #3 22 Lip 2009 13:29
  p4trykx
  Poziom 16  

  Nie wiem czy to problem braku zalania. W jaki sposób to zrobić ? Podłączam wąż od złącza odkręcam wodę przy wyłączonej pompie, naciskam spust, woda leci z lancy to już chyba zalane ?

  0