Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher podłączenie do wodociagu

p4trykx 21 Lip 2009 22:46 3043 2
  • #1 21 Lip 2009 22:46
    p4trykx
    Poziom 16  

Mam myjkę Karcher 5000 M. Ma ona już trochę lat ale nie jest mocno eksploatowana. Mam z nią taki problem, że jeśli podłączę ją do źródła wody o niskim ciśnieniu to pompa nie chce się włączać. W jednym miejscu mam hydrofor i tam chyba ciśnienie jest mniejsze natomiast jeśli podłączę wodę z wodociągów to wszystko działa poprawnie. Wydaje mi się, że w instrukcji jest napisane o możliwości pobierania wody np. z wiadra więc chyba ciśnienie dochodzącej wody nie powinno mieć znaczenie ?Rozebrałem przełącznik i jest tak taki bolec, który chyba wyskakuje i załącza pompę jeśli wyskoczy. Jeśli ruszę go wkrętakiem i załączę pompę to ciśnienie na końcu lancy i tak jest bardzo niskie. Odkręciłem też taki 3 nakrętki pod którymi są chyba jakieś zaworki ale one wyglądają ok.

1 2
  • #2 21 Lip 2009 23:02
    Adam C
    Poziom 13  

Witam.
    Ja mam myjkę Boscha i przy małym ciśnieniu myjka działa ale najpierw musi być zalana wodą - wtedy dalej wodę sobie zasysa.Na początku nie wiedziałem że należy ją zalać - efekt wymiana uszczelnień tych trzech zaworków o których pisałeś - po prostu się stopiły , nie miały chłodzenia wodą.Zalej wodą , dalej powinna zassać
    Pozdrawiam Adam C

0
  • #3 22 Lip 2009 13:29
    p4trykx
    Poziom 16  

Nie wiem czy to problem braku zalania. W jaki sposób to zrobić ? Podłączam wąż od złącza odkręcam wodę przy wyłączonej pompie, naciskam spust, woda leci z lancy to już chyba zalane ?

0