Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie wtryskiem nie dziala :( Audi a4 1.6 2000

kriss2008 22 Lip 2009 00:59 2826 5
  • #1 22 Lip 2009 00:59
    kriss2008
    Poziom 8  

Witam Drogich Forumowiczow,
    Mam pytanko i zarazem prosbe do wszystkich specow siedzacych na elektrodzie. Czy mial ktos z was moze doczynienia z takim przypadkiem jak ja mam teraz ze w audi A4 2000 1.6E kod silnika ARM, uklad sterowania wtrysku Simos nie dziala jeden z wtryskow tzn wszystkie wtryskiwacze sa sprawne lecz w jednym z ukladow wtryskowych na jednym cylindrze non stop leje sie ciurkiem paliwko i nie ma zadnego dawkowania jak w pozostalych wtryskiwaczach.
    Po diagnozie w warsztacie samochodowym,mechanik stwierdzil ze to moze byc problem ze sterowaniem wtryskiwaczy w komputerze. Po podlaczeniu urzadzenia diagnostycznego pokazalo mu blad ze to wtryskiwacz lub instalacja elektryczna. Po skasowaniu bledow,restarcie komputera i zrobieniu obwodu zastepczego z kompa do tego wtrysku niestety nie bylo zadnej poprawy.
    Jak myslicie drodzy koledzy, czy moga byc jakies inne przyczyny np ze poszedl jakis bezpiecznik czy sterownik odpowiedzialny za to czy to raczej napewno wina komputera. Jak dla mnie zakup komputera bylby duzym wydatkiem i dlatego wole sie dopytac.
    Jeszcze jedno pytanko na koniec, czy wie ktos jak moge sie dowiedziec jaki jest numer mojego ECU bez wymontowania go bo znalazlem strone w necie ktora sprzedaje takie rzeczy ale nie znam dokladnego numeru.
    Przepraszam za tyle czytania i dziekuje za wszelkie sugestie i porady.
    Kriss2008

1 5
  • CControls
  • #2 22 Lip 2009 06:36
    emeryt2
    Poziom 42  

Robiąc zastępczy obwód do wtrysku , musiałeś dostać się do sterownika. Sterownik na wierzch i do elektronika. Uwalona koncówka sterowania wtryskiem na tym cylindrze.

0
  • CControls
  • #3 22 Lip 2009 06:40
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Sterownik masz do zrobienia/ wymiany. To zła informacja. Dobra jest taka, że kupujesz używany koszt około 150 euro i szukasz kumatego elektronika w Twojej okolicy, który Ci to dopasuje.

0
  • #4 22 Lip 2009 11:27
    kriss2008
    Poziom 8  

Witam ponownie,

Serdeczne dzieki za blyskawiczne odpowiedzi :))
    Sorki ze sie glupio dopytuje, ale chcialbym sie upewnic na 100% gdyz nie jestem az tak zaawansowanym fachowcem jak koledzy.
    A wiec, ten sterownik to ten komputer pokladowy ECU ? i jak moglbym dowiedziec sie jaki ten ECU ma symbol bez ponownego wyciagania go?
    Powiedzcie mi jeszcze czy oplaca sie naprawiac taki sterownik i kto moglby sie podjac tego bo teraz lece do PL na urlop, czy odrazu kupic ze szrotu uzywany ECU z calym ukladem zabezpieczajacym przed kradzieza?
    Jeszcze raz ogromnie dziekuje i licze na was ;)
    Kriss2008

0
  • #5 22 Lip 2009 13:29
    carrot
    Moderator Samochody

Link
    Grabowski Ci naprawi, mniej roboty niż kupno używanego i późniejsze szukanie kogoś kto dopasuje immo

0
  • #6 22 Lip 2009 22:39
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

mogę Ci pomóc, naprawić ale musisz mi to dostarczyć do Warszawy albo do Waterford, w zależności gdzie masz bliżej.

0