Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson k530i, nie lapie sieci gsm.

kdelw 22 Lip 2009 02:48 1314 7
  • #1 22 Lip 2009 02:48
    kdelw
    Poziom 8  

Witam!

Posiadam K530i, ktory od kilku miesiecy ma problemy z podlaczaniem sie do sieci gsm. Pare godzin dziala, a pozniej pare dni nie, tylko od czasu do czasu. Pokazuje ze niby podlaczony jest do sieci (czasem ale strasznie zadko pokazuje ze tylko alarmowe polaczenia mozna wybrac), do mnie nie mozna sie dodzwonic, ani ja nie mogie sie dodzwonic do nikogo. Probujac wybrac nr do jakiegos znajomego po chwili slysze trzy jednakowej dlugosci pikniecia i telefon wraca do stanu spoczynku. Telefon rozebralem, styki od anteny przegladnalem i przeczyscilem - problem wciaz jest. Oprogramowanie nie poprawia tez nic (mialem k530i@w660i, standardowe opr. i ostatnie aktualizowane opgrogramowanie)

Czy ktos spotkal sie z tym problemem wczesniej?

Dzieki
    Karol

• #2 22 Lip 2009 08:52
    nutergsm
    Moderator - GSM

Sprawdź na innej karcie sim, lub jesteś za daleko od nadajnika jeśli telefon jest sprawny.

• #3 22 Lip 2009 09:11
    mrobin
    Poziom 2  

Mam to samo w k770i, dziej się to praktycznie w jednym miejscu tzn. jak jestem w pracy a poza nią to może ze dwa razy mi sieę coś takiego zdażyło.

• #4 22 Lip 2009 09:34
    kdelw
    Poziom 8  

Dzięku za szybka odpowiedz,

Napewno nie jest to problem z nadajnikami - mieszkam i pracuje w centrum miasta i nigdy nie mialem problemu z podlaczeniem do sieci, a teraz dzieje sie to w roznych miejscach (w domu, w pracy, w podrozy) przez dobrych pare godzin, zmieniajac polozenie czy nawet lezac w jednym miejscu. Telefon ponad rok dzialal poprawnie. Dopiero od kilku miesiecy problem zaczal sie pojawiac. Najpierw od czasu do czasu. A teraz wiekszosc czasu nie moge dzwonic nigdzie - mimo ze pokazuje ze podpiety do sieci jest.

Dzis sprobuje od operatora wyprosic sciagniecie sim locka z tego telefonu (wtedy sprawdze na innej karcie). Mam Cid'a 53 i znalazlem "opis" patchowania - ale JD Flasher wywala mi blad podczas wrzucania nowego oprogramowania.

Dam znac jesli zmiana karty SIM cos poradzi na to.

• #5 22 Lip 2009 09:39
    mrobin
    Poziom 2  

Ja przed chwilą sprawdziłem z inną kartą (mam erę a sprawdzałem z heya) i jest tak samo.

• #6 22 Lip 2009 11:30
    R*
    Poziom 30  

A 3G działa ok?
    Można po maglować GDFSem- ale to nie w domu, i nie koniecznie to pomaga.
    Raczej uszkodzenie HW

• #7 22 Lip 2009 12:08
    nutergsm
    Moderator - GSM

Udajcie się do serwisu, zapewne macie coś nie tak z układem radiowym lub inne uszkodzenie HW.

• #8 23 Lip 2009 00:04
    kdelw
    Poziom 8  

Problem rozwiazany (chyba).

Jako ze stary telefon mi padal (przynajmniej tak myslalem), przedluzylem kontrakt, dostalem dzis Soniacza c510 - wkladam karte SIM - a tu dalej problem ten sam. Jako ze karta moja SIM ma juz ponad 3 lata, zadzwonilem do operatora i dostane nowa karte SIM do 2 dni. Bo napewno nie jest to problem slabego sygnalu w mojej okolicy, dzieje sie to wszedzie w roznych miejscach i to po dobrych pare godzin.

Dam znac jak dostane nowa karte czy wszystko wrocilo do normy. I tym sposobem sie okazalo ze mam starego k530i sprawnego - teraz tylko simlock do sciagniecia i pojdzie dalej w swiat ;)

Dzieki za pomoc! :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME