Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kondensator pod radio ?

Gold_Phenix25 22 Lip 2009 03:45 2995 8
  • #1 22 Lip 2009 03:45
    Gold_Phenix25
    Poziom 12  

Witam na forum o kondensatorach jest ponad 1000 wątków :( ale mam szczególne pytanie chodzi mi o firmę interesuje mnie :
    NICHICON
    PANASONIC
    JAMICON
    ELNA

Chyba że jest cos lepszego ? ;) który by pasował na zasilanie do radia jako bufor i ewentualnie do tłumienia szumów z alternatora?. Kable pociągnę prosto z akumulatora ale mimo to chciałem mieć taki mały bajer dla dobrego samo poczucia ;) .

Kolejne pytanie czy wystarczy pojemność 2200uF, 6800uf, 10000uf ?
    Myślę zakupić dobry kondensator z serii audio na znanym wszystkim portalu aukcja numer : 689566924, 691513984, 682990205, 691828429.

Czy wystarczy wstawić "goły" kondensator w instalacje czy trzeba coś dodatkowego montować?
    Tylko martwi mnie to że zdarza się ze kondensatorki wylewają :( jak można temu zapobiec?

Pozdrawiam Gold_Phenix25

0 8
  • #2 22 Lip 2009 06:25
    malina242
    Poziom 16  

Pod same radio nie bedzie Ci potrzebny kondesator.Kondesatory montuje sie jeśli masz wzmacniacz który ma zapotrzebowanie na prąd,więc mysle ze nie ma takiej potrzeby jesli masz tylko radyjko

0
  • #3 22 Lip 2009 08:29
    mskojon
    Poziom 31  

Dla świętego spokoju możesz dać kondensator przy radiu, to czy będzie on audiofilski czy jakiś tam inny nie ma nawet najmniejszego znaczenia. Bierz ten który jest najtańśzy :) 10 000uF - 20 000uF powinno styknąć.
    Podpinasz jak najbliżej radia grubymi kablami i teoretycznie powinno byc lepiej. Kondensator raczej sie nie wyleje. Musisz tylko pamietac zeby nie stykal się z gorącą częścią radia.

0
  • #4 22 Lip 2009 09:48
    Marcin D.
    Poziom 12  

Kondensator do radia??? moim zdaniem zupełnie nie potrzebne, stracisz tylko pieniądze a nie zauważysz różnicy. Jeśli tak bardzo chcesz to weź sobie 10 000uF, ale lepiej za te pieniądze kup prezent żonie :wink: .

0
  • #5 22 Lip 2009 23:34
    czarczi
    Poziom 11  

jak radyjko przygasa przy glosnijszej muzie to jednak ten kondensator sie przydaje ( na allegro jakis koles sprzedaje gotowe zestawy , tylko sie wpina chyba po 30zl , polecam )
    pozdro

0
  • #6 23 Lip 2009 09:32
    mskojon
    Poziom 31  

No właśnie do tego on jest, ale poprawnie zasilone radio nie potrzebuje takich wynalazków. Poza tym za 30zł zwykły kond z wtyczkami iso....? Wiadomo że pomysł kosztuje, ale można zrobić to samemu za 5zł

0
  • #7 23 Lip 2009 11:14
    Gold_Phenix25
    Poziom 12  

:) Może się obejdzie bo znalazłem fajne wzmacniacze i mógłbym wyłączyć wewnętrzny wzmacniacz w radiu co myślę ze załatwiło by sprawę :) Ps. a kondensator myślałem samemu jakiś wybrać i kupić na all... nie takie z kostkami ISO tylko " goły " i zamontować w instalacje

Pozdrawiam.

0
  • #8 23 Lip 2009 16:49
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

czarczi napisał:
    jak radyjko przygasa przy glosnijszej muzie to jednak ten kondensator sie przydaje ( na allegro jakis koles sprzedaje gotowe zestawy , tylko sie wpina chyba po 30zl , polecam )
    pozdro

To jest PROFANACJA elektryki a nie rozwiązanie. :!:
    To jest na takiej samej zasadzie jakbyś poradził zamiast wyleczyć bolący ząb u dentysty posłał kogoś do apteki po proszek przeciwbólowy (teoretycznie po tym też powinno przestać boleć ale nie o to chodzi).

0
  • #9 21 Sie 2011 13:26
    kuczyko
    Poziom 11  

Witam,

Wpadłem na podobny pomysł z kondensatorem, ponieważ mam problem przy odpalaniu auta, radio gaśnie zaraz "wstaje" i powoduje duży trzask w głośnikach powstały z nagromadzonych ładunków w kondensatorach. Radio fabryczne z wyciągniętymi RCA + DLS + 3 WAY (brak kondensatora na wzmacniaczu -kupiony brax'a ale jeszcze nie wpięty). Akumulator w miarę nowy. Zastanawiałem się czy nie wrzucić w skrzynkę z bezpiecznikami (jest tam dużo miejsca) taki oto bezpiecznik:

Jaki kondensator pod radio ?

Czy ma odpowiednie parametry?
    Z góry dziękuję za odpowiedz

0