Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synchronizacja pilotów FAAC

22 Lip 2009 08:58 19776 5
  • Poziom 10  
    Witam!! Mam i ja wielką zagadkę w przypadku 2 napędów i pilotów faac. Jeden to brama garażowa - napęd FAAC D600 a drugi to brama zew. napęd FAAC 740. Sprzedający z allegro (FAAC 740) twierdził że piloty do tych zestawów będą bezproblemowo kompatybilne. Zakup zrobiłem około 1,5 roku temu więc jego nie poproszę o wyjaśnienie.
    W zestawie z bramą garażową miałem 2 piloty 4-przyciskowe FAAC T4 433 LC, natomiast przy napędzie do bramy wjazdowej pilot 3-przyciskowy FAAC FIX 3
    Podczas próby wprogramowania pilotów FAAC T4 433 LC do napędu FAAC widać że dioda miga i odbiornik łapie pilota ale nie chce go zapamiętać. Ten który był w zestawie zaprogramował się za 1 razem i działa bez zarzutu.
    Przy próbie zaprogramowania FAAC FIX 3 do napędu D600 dzieje się to samo.
    Robię wszystko zgodnie z instrukcją:
    1. Wpisywanie nowego pilota
    - Zdjąć jumper J1 (czerwona zworka)
    - nacisnąć i trzymać przycisk LEARN (mały czerwony switch)
    - założyć jumper (trzymając cały czas wciśnięty przycisk LEARN)
    - po zaświeceniu diody LED puścić przycisk LEARN
    - nacisnąć przycisk pilota który będzie służył do obsługi kanału „1”
    - gdy radio odbierze sygnał z pilota dioda LED zgaśnie
    - wtedy należy nacisnąć ponownie ten sam przycisk pilota.
    - Jeżeli radio zarejestruje pilota, dioda LED zapali się na 1 sekundę (mignie).
    - przejdź do punktu 2.

* jeżeli nie chcemy programować przycisku dla kanału „2” to należy zdjąć i ponownie założyć jumper J1
    kończąc w ten sposób programowanie lub tylko nacisnąć przycisk LEARN i w ten sam sposób wpisywać
    kolejne piloty. Na koniec programowania wszystkich pilotów trzeba zawsze pamiętać o zdjęciu
    na chwilę i założeniu zworki (jumper'a J1)

Przy napędzie FAAC D600 jest oryginalne radio FAAC a w napędzie 740 jest to popularny "wtykany" radioodbiornik FIX.
    Co zrobić aby nie wozić ze sobą 2 pilotów??
    Pozdrawiam!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam.
    Radia LC nie są kompatybilne z FIX.....
    Nic nie da się zrobić. Należy dokupić odbiornik LC lub Fix (decyzja zależy od tego co się komu podoba). Wg mnie trwalsze i wygodniejsze są Fix-y)
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki!! Czyli pozostaje mi dokupić radio do fix....
  • Poziom 10  
    Witam ponownie!! Odświeżę troszkę temat a może wpisze coś nie w tym temacie... ;) Może ktoś mi podpowie czy istnieje możliwość sterowania tymi 2 bramami za pomocą jednego radioodbiornika?? Wstępnie czytałem że jest to możliwe po połączeniu napędów za pomocą kabla. Tylko nikt mi nie chciał udzielić więcej informacji jak to połączyć i czy któryś z moich radioodbiorników jest w stanie coś takiego obsłużyć. Bardziej zależy mi na radioodbiorniku LC niż na FIX ponieważ do niego posiadam 2 piloty. Z góry dziękuję za pomoc!
  • Poziom 2  
    Jeżeli odbiornik LC jest w wersji 2-kanalowej to można połączyć to przewodem.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Radioodbiornik LC był 2 kanałowy... Jednak na alledrogo znalazłem lepsze rozwiązanie... za całe 140 zł nabyłem 2 radia i 3 piloty. Teraz wszystko działa jak należy. I jeszcze mam 2 radia i 3 piloty które zdemontowałem... Pozdrawiam!!