Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja nowego domofonu

22 Lip 2009 13:50 8652 6
  • Poziom 2  
    Dzien dobry.

Zwracam się do Was z ogromna prośbą o pomoc w zainstalowaniu nowego domofonu.

W nowym mieszkaniu zastałem stary domofon (zdjecia: a, b,c)

Z głównego kabelka wychodzi 5 żył: 1.szara 2.zielona 3.biala 4.polaczone drucikiem z 5.brązową 6.niebieska

Nowy domofon do urmet 1132 scaitel (zdjecia 1 i 2).

Tutaj zgodnie ze schematem mam nastepujace złacza: 1.linia głośnika, CA, 2.linia mikrofonu 6, 10. linia masy 9. linia zaczepu.

Czy mogłbym prosić o lopatologiczne wytlumaczenie co do czego podłączyc?
    Bardzo byłbym wdzięczny, dla Was to pewnie bułka z masłem :)

Pozdrawiam

Piotr

Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

Bardzo prosze o pomoc w tym temacie.

Czy naprawde nikt nie jest w stanie mi podpowiedziec w jakiej kolejnosci podpiac te kabelki?

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 43  
    Łatwiej by nam było, gdybyśmy byli wykonawcami starej instalacji lub po prostu wiedzieli co z czym jest pospinane, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że tylko jeden domofon jest podpięty do tej części przy drzwiach. Twój problem wymaga znajomości funkcji każdej z żył, jak ma się sprawa zasilania.
  • Poziom 19  
    4 i 5 to wychodzi że masa
    6 elektrozaczep
    Co do reszty to najlepiej omonierz w dłoń i pomiary. Jena sonda do masy a druga po kolei do reszty. Naciskasz widełki i jest przejście rzędu ok 8 ohm to generator. Zwalniasz widełki i 8 ohm to słuchawka. Kabelek który pozostanie to jedynie mikrofon.
    Miłej zabawy.
    Pozdrawiam...
  • Poziom 2  
    konradw napisał:
    4 i 5 to wychodzi że masa
    6 elektrozaczep
    Co do reszty to najlepiej omonierz w dłoń i pomiary. J...

Dziekuje za cenna wskazowka odnosnie masy :)
    Metoda prob i bledow (przykladania pozostalych drucikow do stykow) odnalazlem mikrofon/sluchawke/wywolanie.

Dla potomnych instalujacych nowe domofony w miejscu starych na Retkini w Lodzi :)

4,5 masa
    3 mikrofon
    2 sluchawka
    1 wywolanie
    6 zaczep

Pozdrawiam

Piotr
  • Poziom 20  
    Twój stary unifon to nic innego jak Laskomex LF-3 (zabytek) 1- wywołanie, 2-słuchawka, 3-mikrofon, 4-masa, 5,6-zaczep. Obecnie zamiast 6 jest używana 7.
  • Poziom 1  
    Witam,
    mam problem z zamontowaniem tesli 4fp110. Po remoncie ze ściany wystaje 6 kabelków, 3 białe, pom, nieb, ziel. W domofonie jest listwa 8 stykowa, wiem, że A, T i 7 są puste. Które dwa kabelki muszą być razem i podłączone do jakiego nr listwy. Po co są aż 3 białe? Jak je rozpoznać i do którego zaczepu podłączyć.
    Pozdrawiam z Retkini :D
    Bogdan
  • Poziom 2  
    Witam;

Mój domofon posiada oznaczenie CS1131-002G, a instalacja jest 6 przewodowa. Ponadto domofon ten wcześnie działał w tej instalacji (niestety rozłączał go mój ojciec, ale nie pamięta jak to było podłączone).
    Udało mi się podłączyć odsłuch w słuchawce (zacisk 1 i 6) oraz przycisk do otwierania drzwi (zacisk 9). Mam problem mikrofonem i wywołaniem. W słuchawce jest zamontowany przycisk, który po wciśnięciu umożliwiał mówienie (jak go się kiedyś wciskało nie było słychać nic co się dzieje na dole, natomiast to co mówiłem było słychać na dole).

Dodam jeszcze, że jak zewrze kabel zielony (wydaj mi się że jest to mikrofon) z zaciskiem 1 lub 6 wówczas jest cicho w słuchawce i wydaje mi się że mikrofon działa.

Wiem że zacisk Ca - to wywołanie, natomiast 2 - to mikrofon.

Proszę o pomoc jak to dobrze podłączyć.

Instalacja nowego domofonu Instalacja nowego domofonu