Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasady działu - przed napisaniem nowego postu koniecznie przeczytaj

damiancz 22 Lip 2009 09:22 81554 0
 • #1
  damiancz
  Moderator Radia Samochodowe
  1. Główny dział "Radia Samochodowe Serwis" przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w zakresie napraw sprzętu.

  2. Posty, z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw proszę zamieszczać w dziale "Radia Samochodowe Początkujący".
  Jest to dział dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń).
  Posty nie spełniające tego warunku należy pisać w "Początkujący Naprawy" albo "Początkujący Elektronicy".
  Posty zaniżające poziom, które zostaną umieszczone w "Radia Samochodowe Początkujący" zostaną tam przeniesione lub znajdą się w koszu.

  3. Dział "Radia Samochodowe FAQ" służy wyłącznie do zamieszczania gotowych rozwiązań problemów , i tam o nic nie pytamy.

  4. W dziale "Radia Samochodowe Schematy" zamieszczamy tylko same schematy i serwisówki sprzętu , a nie zadajemy żadnych pytań i nie prowadzimy dyskusji. Schematy należy zamieszczać od razu we właściwych tematach {po to zostały pogrupowane} , a nie luzem.

  5. Jeśli szukamy schematu lub sposobu podłączenia sprzętu ; pytanie zadajemy w dziale "Radia Samochodowe Szukam"

  6. Dział "Radia Samochodowe Podzespoły Bazar" służy wyłącznie do zamieszczania ogłoszeń dotyczących kupna lub sprzedaży podzespołów do naprawy sprzętu Car-audio. Tutaj nie zadajemy żadnych pytań i nie prowadzimy dyskusji - kontakty wyłącznie na priv. Jest to jedyny dział, w którym w poście można podać swoje dane : e-mail , GG czy telefon.
  Sprawny sprzęt należy ogłaszać w specjalnie przeznaczonym do tego dziale "CarAudio Giełda".

  7. Podobne zagadnienia związane z nagłośnieniem czterech kółek , ale nie związane z jego usterkami poruszamy w specjalnie do tego przeznaczonym dziale: CarAudio.

  8. O dobór sprzętu Car Audio pytamy w dziale CarAudio Co kupić?.

  9. Na forum niedozwolone jest zadawanie pytań o podanie kodu z konkretnego numeru seryjnego, ponieważ są one kompletnie bezwartościowe dla innych użytkowników.

  10. Posty niezgodne z powyższymi zasadami będą przenoszone do odpowiednich działów lub do kosza.

  Wszystkich obowiązuje ogólny regulamin forum elektroda.pl [warto go znać i stosować] Link

  Kilka ważnych zasad poniżej :

  - Posty piszemy w języku polskim - zaleca się używać wszystkich liter występujących w naszym alfabecie. [dodatkowo są umieszczone z boku jako symbole inżynierskie , więc da się ich użyć, jeśli nawet nie mamy polskiej czcionki.] Jeśli ktoś ma problemy z ortografią warto używać klawisza "Pisownia" [poprawiać swój temat do skutku , aż post będzie napisany poprawnie].
  {Jeśli użytkownik nie posiada polskiej czcionki , warunkowo jest to dopuszczalne - jednak w takim przypadku wymagane jest każdorazowe poinformowanie o tym w wątku na który odpowiadamy.}
  - W tytule tematu i swoim poście nie używamy ozdobników w stylu ??? !!! ani określeń zastępczych w stylu "pomoc" , "problem" , "pilne" itp.
  - Nie odświeżamy starych tematów, o których autor najwyraźniej zapomniał - jeśli mamy problem zakładamy własny nowy temat.
  - Nie odświeżamy swoich postów, na które nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, a jeśli chcemy coś dodać używamy klawisza "Zmień".
  - W postach podajemy jak najwięcej danych sprzętu a w szczególności markę i typ.
  - W postach niedozwolone jest pisanie wielkimi literami, bo w netykiecie oznacza to krzyk.

  - Pliki graficzne (JPG, GIF) należy załączać z wykorzystaniem przycisku "Dodaj obrazek".

  Opis: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html


  Przy wielu zdjęciach wklejanych jednocześnie w jednej wiadomości proszę przekleić linki bez żadnych poprawek.

  Spowoduje to, że zdjęcia będą jedno obok drugiego - dzięki temu nie ma efektu wydłużenia strony.