Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady działu - przed napisaniem nowego postu koniecznie przeczytaj

damiancz 22 Jul 2009 09:22 90644 0
 • #1
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  1. Główny dział "Radia Samochodowe Serwis" przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w zakresie napraw sprzętu.

  2. Posty, z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw proszę zamieszczać w dziale "Radia Samochodowe Początkujący".
  Jest to dział dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń).
  Posty nie spełniające tego warunku należy pisać w "Początkujący Naprawy" albo "Początkujący Elektronicy".
  Posty zaniżające poziom, które zostaną umieszczone w "Radia Samochodowe Początkujący" zostaną tam przeniesione lub znajdą się w koszu.

  3. Dział "Radia Samochodowe FAQ" służy wyłącznie do zamieszczania gotowych rozwiązań problemów , i tam o nic nie pytamy.

  4. W dziale "Radia Samochodowe Schematy" zamieszczamy tylko same schematy i serwisówki sprzętu , a nie zadajemy żadnych pytań i nie prowadzimy dyskusji. Schematy należy zamieszczać od razu we właściwych tematach {po to zostały pogrupowane} , a nie luzem.

  5. Jeśli szukamy schematu lub sposobu podłączenia sprzętu ; pytanie zadajemy w dziale "Radia Samochodowe Szukam"

  6. Dział "Radia Samochodowe Podzespoły Bazar" służy wyłącznie do zamieszczania ogłoszeń dotyczących kupna lub sprzedaży podzespołów do naprawy sprzętu Car-audio. Tutaj nie zadajemy żadnych pytań i nie prowadzimy dyskusji - kontakty wyłącznie na priv. Jest to jedyny dział, w którym w poście można podać swoje dane : e-mail , GG czy telefon.
  Sprawny sprzęt należy ogłaszać w specjalnie przeznaczonym do tego dziale "CarAudio Giełda".

  7. Podobne zagadnienia związane z nagłośnieniem czterech kółek , ale nie związane z jego usterkami poruszamy w specjalnie do tego przeznaczonym dziale: CarAudio.

  8. O dobór sprzętu Car Audio pytamy w dziale CarAudio Co kupić?.

  9. Na forum niedozwolone jest zadawanie pytań o wyliczenie kodu z konkretnego numeru seryjnego (zabronione jest także ich podawanie w odpowiedzi), ponieważ są one kompletnie bezwartościowe dla innych użytkowników.

  10. Posty niezgodne z powyższymi zasadami będą przenoszone do odpowiednich działów lub do kosza.

  Wszystkich obowiązuje ogólny regulamin forum elektroda.pl [warto go znać i stosować] Link

  Kilka ważnych zasad poniżej :

  - Posty piszemy w języku polskim - zaleca się używać wszystkich liter występujących w naszym alfabecie. [dodatkowo są umieszczone z boku jako symbole inżynierskie , więc da się ich użyć, jeśli nawet nie mamy polskiej czcionki.] Jeśli ktoś ma problemy z ortografią warto używać klawisza "Pisownia" [poprawiać swój temat do skutku , aż post będzie napisany poprawnie].
  {Jeśli użytkownik nie posiada polskiej czcionki , warunkowo jest to dopuszczalne - jednak w takim przypadku wymagane jest każdorazowe poinformowanie o tym w wątku na który odpowiadamy.}
  - W tytule tematu i swoim poście nie używamy ozdobników w stylu ??? !!! ani określeń zastępczych w stylu "pomoc" , "problem" , "pilne" itp.
  - Nie odświeżamy starych tematów, o których autor najwyraźniej zapomniał - jeśli mamy problem zakładamy własny nowy temat.
  - Nie odświeżamy swoich postów, na które nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, a jeśli chcemy coś dodać używamy klawisza "Zmień".
  - W postach podajemy jak najwięcej danych sprzętu a w szczególności markę i typ.
  - W postach niedozwolone jest pisanie wielkimi literami, bo w netykiecie oznacza to krzyk.

  - Pliki graficzne (JPG, GIF) należy załączać z wykorzystaniem przycisku "Dodaj obrazek".

  Opis: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html


  Przy wielu zdjęciach wklejanych jednocześnie w jednej wiadomości proszę przekleić linki bez żadnych poprawek.

  Spowoduje to, że zdjęcia będą jedno obok drugiego - dzięki temu nie ma efektu wydłużenia strony.