Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełączanie dźwięku między słuchawkami a głośnikami

obelix2 22 Lip 2009 11:07 6324 5
  • #1 22 Lip 2009 11:07
    obelix2
    Poziom 21  

Witam!

Wcześniej, miałem podłączoną wieże, do komputera za pomocą przejściówki chinch > mini jack. Po kupieniu słuchawek, odłaczyłem wieżę z tylniego portu, podłączyłem tam słuchawki, a wieże podłączyłem do przedniego portu. Problem w tym, że jak podłącze wieżę - nic nie słychać na słuchawkach, a na wiezy tak - i na odwrót.

Gdyby udało się osiągnąć słuchanie muzyki na wiezy i słuchawkach, byłbym szczęśliwy.

(zawsze... ) Ale, chciałbym, móc też sobie przełączać dźwięk pomiędzy głośnikami a wieżą. Że jak chce, na kompie podgłaśniam wieże, ściszam słuchawki, albo dodatkowo włączam więżę (dźwięk z niej).

Pozdrawiam!

PS: słuchawki są z mikrofonem

0 5
  • #2 22 Lip 2009 11:20
    tronic1
    Spec od komputerów

Bez mechanicznej przeróbki przedniego panelu nie uzyskasz żądanego efektu. Wkładając Jack'a w gniazdo przedniego panelu rozłączasz tylne gniazdo.

0
  • #3 22 Lip 2009 13:14
    moskit307
    Poziom 11  

A nie lepiej podłączyć wieżę na stałe, a słuchwki do niej??

0
  • #4 22 Lip 2009 13:21
    obelix2
    Poziom 21  

A słuchawki są z mikrofonem. Wieża na górze a komp na dole. Niby jak? SĄ DWA KABLE

0
  • #5 22 Lip 2009 14:27
    tzok
    Moderator Samochody

Ogólnie to idea jest taka, że głośniki/wieżę podłącza się z tyłu a słuchawki z mikrofonem w razie potrzeby dołącza się z przodu i one wtedy odłączają głośniki/wieżę. Wyjście liniowe nie jest przystosowane do jednoczesnego "napędzania" słuchawek i wieży - w jednych kartach to zadziała w innych anie, ale na pewno będzie grało ciszej.

0
  • #6 28 Lip 2009 10:18
    chuckoman
    Poziom 10  

Zawsze możesz kupić wtyczkę, która rozdziela na dwa jacki, która nie mam pojęcia jak się nazywa. Działają jednocześnie słuchawki i wieża, ale odpada regulacja dźwięku.

0