Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełączanie dźwięku między słuchawkami a głośnikami

22 Lip 2009 11:07 6669 5
 • Poziom 21  
  Witam!

  Wcześniej, miałem podłączoną wieże, do komputera za pomocą przejściówki chinch > mini jack. Po kupieniu słuchawek, odłaczyłem wieżę z tylniego portu, podłączyłem tam słuchawki, a wieże podłączyłem do przedniego portu. Problem w tym, że jak podłącze wieżę - nic nie słychać na słuchawkach, a na wiezy tak - i na odwrót.

  Gdyby udało się osiągnąć słuchanie muzyki na wiezy i słuchawkach, byłbym szczęśliwy.

  (zawsze... ) Ale, chciałbym, móc też sobie przełączać dźwięk pomiędzy głośnikami a wieżą. Że jak chce, na kompie podgłaśniam wieże, ściszam słuchawki, albo dodatkowo włączam więżę (dźwięk z niej).

  Pozdrawiam!

  PS: słuchawki są z mikrofonem
 • Spec od komputerów
  Bez mechanicznej przeróbki przedniego panelu nie uzyskasz żądanego efektu. Wkładając Jack'a w gniazdo przedniego panelu rozłączasz tylne gniazdo.
 • Poziom 11  
  A nie lepiej podłączyć wieżę na stałe, a słuchwki do niej??
 • Poziom 21  
  A słuchawki są z mikrofonem. Wieża na górze a komp na dole. Niby jak? SĄ DWA KABLE
 • Moderator Samochody
  Ogólnie to idea jest taka, że głośniki/wieżę podłącza się z tyłu a słuchawki z mikrofonem w razie potrzeby dołącza się z przodu i one wtedy odłączają głośniki/wieżę. Wyjście liniowe nie jest przystosowane do jednoczesnego "napędzania" słuchawek i wieży - w jednych kartach to zadziała w innych anie, ale na pewno będzie grało ciszej.
 • Poziom 10  
  Zawsze możesz kupić wtyczkę, która rozdziela na dwa jacki, która nie mam pojęcia jak się nazywa. Działają jednocześnie słuchawki i wieża, ale odpada regulacja dźwięku.