Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozrusznik R20e schemat

ANAK 22 Jul 2009 21:28 7375 5
    ANAK
    Level 11  
    Znajomy prosił mnie żebym poskładał z części ten właśnie rozrusznik.
    Taki typ stosowany był w Jelczach (jeśli chodzi o polską produkcję) coś podobnego zewnętrznie widziałem w silniku Volvo, a ten egzemplarz jest z ciągnika znajomego Ursus 1416.
    Konstrukcja mechaniczna jest nieco inna niż w większości rozwiązań, otóż posiada on oddzielne elektromagnesy do załączania i do wyrzucania koła zębatego. Elektrycznie też jest bardziej skomplikowany.
    Znajmy twierdzi, że zestaw części, który mi dostarczył to komplet. Brakuje mi kilku elementów (nie wiem jak połączyć niektóre końcówki) tej elektrycznej układanki.
    Potrzebuję schematu tego rozrusznika i proszę o pomoc.

Dodam, że dosyć długo przeglądałem elektrodę i neta i nic
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    rico37p
    Level 28  
    Mam schemat ,ale w warsztacie . Jutro albo pojutrze postaram się aby się znalazł na elektrodzie.
    ANAK
    Level 11  
    Poskładałem mechanicznie wszystko do kupy, wygląda na pierwszy rzut oka. że to jest komplet. Jeśli wszystkie uzwojenia są ok to po połączeniu powinno zadziałać. Dowiedziałem się, że rozrusznik wyciągnięty był z jakiegoś złomowanego Jelcza. Rozruszniki różnią się głowiczkami. Właśnie po to kolega rozłożył go na "śrubki". Do wymiany głowicy nie było to potrzebne, tak mi się wydaje. Niektóre połączenia wynikają same z siebie.
    Schemacik wyjaśniłby pozostałe.
    Dzięki za zainteresowanie i czekam na jakiś plik.
    Pozdrawiam
    romoo
    User under supervision
    Czy to jest rozrusznik z długim komutatorem i przesówanym wirnikiem czy z krótkim i nieprzesuwanym wirnikiem.
    ANAK
    Level 11  
    Trochę mnie nie było w moim temacie.Już trochę straciłem nadzieję, żektoś się jeszcze odezwie, a rozrusznik leży sobie i czeka na podłączenie tych kilku kabelków. Na szczęście jest to rezerwa, aten co w ciągniku na razie nie wymaga wymiany.

Jest to długi z wysuwanym trybem. R20e 5.5kW 24V produkcji Elmot (niestety firma nie istnieje). W środku są dwa elektromagnesy; jeden do włącznika, a drugi do wypychania koła zębatego.
    To by było tyle przypomnienia.
    Nadal czekam na schemacik tej maszyny.

Pozdrawiam
    viper555
    Level 39  
    Schematu nie mam ale znam go na pamięć więc jak będziesz coś potrzebował napisz.P