Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2laptopy WiFi +PC , problem z połączeniem przez router

23 Lip 2009 00:48 1565 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam router Pentagram Cerberus P 6331-42 oraz Neostradę 1mb. Stacjonarny komputer podpięty jest przez RJ-45 a 2 laptopy chcę połączyć bezprzewodowo (obydwa Toshiba L30-134). Router skonfigurowałam wg instrukcji, na PC internet chodzi cały czas.
    Na laptopie 1 oprócz ustawień o automatycznym przydzielaniu IP wpisałam tylko klucz sieciowy i też wszystko pięknie chodziło. Problem zaczyna się przy podłączeniu laptopa 2- nawet w odległości 1m cały czas próbuje łączyć się z siecią, bez rezultatu. Jeśli wyłączę laptop nr 1, to po wpisaniu klucza sieciowego do laptopa nr 2 wszystko pięknie chodzi. Gdy w tym samym czasie włączam laptopa nr 1, to na 2 internet się rozłącza ;/
    Dodam, że przy konfiguracji routera nie włączyłam filtrowania MAC.. czy ono jest potrzebne? DHCP jest włączone, IP przydzielane automatycznie.

Wie ktoś może w czym tkwi problem? Nigdy nie miałam do czynienia z sieciami internetowymi także proszę o poradę.

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Zobacz czy przypadkiem karty radiowe nie mają tego samego mac adresu :) jest to mało prawdopodobne ale nie niemożliwe. Jeżeli są różne adresy to wyłącz wszystkie możliwe zabezpieczenia i spróbuj ponownie. Jak zadziała bez zabezpieczeń to będziemy kombinować żeby działało z nimi.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłam, mają inny MAC adres. Mam wyłączyć zabezpieczenia, czyli m.in WEP? czy w tym 1 laptopie ma być włączone udostępnianie połączenia internetowego?
  • Poziom 31  
    Po co udostępnianie połączenia na komputerach skoro jest router ? wszędzie ma być wyłączone. Wep także na razie wyłączyć.