Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laser Jet 6L drukuje trzy puste kartki.

Dialta 23 Jul 2009 09:52 2389 8
 • #1
  Dialta
  Level 19  
  Witam jak w temacie, po wysłaniu na drukarkę dowolnego pliku jednostronicowego drukuje 3 puste arkusze następnie występuje błąd. Ciekawostką jest to, że po przewiezieniu na warsztat udało się raz wydrukować stronę testową XP a następnie to samo.
  Byłbym wdzięczny za sugestie.


  PS. Dopowiem,że strona testowa z "klawisza" wychodzi tak samo także napewno nie jest to problem w systemie. Drukarka była sprawdzana na 2 niezależnych komputerach.

  D.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  pitbaw
  Level 21  
  witam,
  rozumiem że na innym tonerze było sprawdzane.... że engine test był też robiony (ten mały switch z przodu drukarki na płycie gł.) ???

  Gdyby co to stawiam na laser scanner, jest to objaw taki jakby nie był wpięty kabel od scannera.
  A jaki błąd wyrzuca? Na komputerze czy na drukarce ten błąd? Może grzałka padła?

  Musisz troche więcej napisać.
 • #3
  KrakuS125
  Level 10  
  Witam

  Miałem kiedyś taki przypadek z 5L. Padła elektronika a kartki wychodziły dwie :D Naprawa była nieopłacalna.

  Możesz jeszcze sprawdzić czy po wysłaniu pliku 3 lub 5 stronicowego nie zdarzy się tak, że wydrukuje w pierwszym przypadku 3 strony poprawne i żadnej pustej a w drugim 6 z czego tylko jedna pusta. Będzie to oznaczało problem z buforowaniem pliku po stronie drukarki.
 • #4
  Dialta
  Level 19  
  Stawiam generalnie na formater, maszynka swoje latka już ma i pewnie dałbym sobie spokój gdyby nie to , że jest to sprawa prywatna.
  Grzałka jest sprawna, po wydruku 3 pustych stron świeci wszystkimi trzema diodami (na stałe). Pytanie tylko takie dlaczego po transporcie udało wydrukować się stronę testową XP ? Toneru nie zmieniałem choć jest to jakaś myśl.
 • #5
  pitbaw
  Level 21  
  jeżeli świeci wszystkimi diodami to naciśnij przycisk na drukarce i będziesz miał wtedy kod błędu. Podaj jakie diody świecą (od góry do dołu) Raczej obstawiam grzałkę - standard w tych drukarkach
 • #6
  wladek83
  Level 32  
  :arrow: pitbaw : cyt. "Gdyby co to stawiam na laser scanner" , "Raczej obstawiam grzałkę - standard w tych drukarkach" - rozwiń swoją myśl, bo ja nie mogę znaleźć związku pomiędzy twoimi różnymi pewniakami.
  W pierwszym oraz w drugim przypadku drukarka nie wydrukuje żadnej strony, bo tak ma napisany algorytm samokontroli - zatrzyma się i wyświetli kod błędu za pomocą kombinacji diod Led. Zajrzyj do instrukcji serwisowej. Przypadek kolegi jest rzadko spotykany i standardem nie jest.
  Zacząłbym od podmiany formattera a potem płyty głównej. Czasami zimne luty gniazda LPT na formatterze powodują wywołują dziwne objawy.
 • #7
  pitbaw
  Level 21  
  wladek83 wrote:
  :arrow: pitbaw : cyt. "Gdyby co to stawiam na laser scanner" , "Raczej obstawiam grzałkę - standard w tych drukarkach" - rozwiń swoją myśl, bo ja nie mogę znaleźć związku pomiędzy twoimi różnymi pewniakami.

  Kolega po prostu za mało informacji udzielił, a objaw białych kartek to typowy problem jeżeli nie jest podpięty jeden z kabli do skanera. Dlatego poprosiłem go o podanie kodu błędu - bo tylko wtedy drukarka będzie mogła być zdiagnozowana bez zbędnego przekładania części.
  wladek83 wrote:

  W pierwszym oraz w drugim przypadku drukarka nie wydrukuje żadnej strony, bo tak ma napisany algorytm samokontroli - zatrzyma się i wyświetli kod błędu za pomocą kombinacji diod Led.

  Mylisz się kolego. dziesiątki razy miałem takie przypadki że 5L i 6L drukowała 1-2 kartki a później wyrzucała błąd grzałki.
 • #8
  Dialta
  Level 19  
  Panowie to jest staruszka HP LJ6L - opisałem dokładnie po trzech kartkach świecą się trzy lampki na stałe. Kodu błędu nie ma jako takiego, dlatego, iż nawet po naciśnięciu tego przycisku wyskakują znowu 3 puste strony,drukarka zainstalowana na sterach systemowych XP SP2 ale to nie ma nic do rzeczy. Koledzy myśleli chyba o laserze a nie o skanerze....
  Dziś popróbuję wszystkich ewentualności.

  PS. Ale jeszcze raz zaznaczę, że po transporcie udało się raz wydrukować stronę testową z XP - ja obstawiam jednak jakiś niekontakt lub zimne luty.
 • #9
  pitbaw
  Level 21  
  Jeżeli zaświecą się wszystkie diody to wciśnij przycisk w drukarce i TRZYMAJ go wciśniętego. I napisz jakie diody się świecą w trakcie trzymania wciśniętego przycisku.
  Jeżeli górna i dolna się świeci: grzałka do wymiany
  Jeżeli dwie górne się świecą: laser scaner (układ optyczny) do wymiany
  Jeżeli po wciśnięciu świecą się wszystkie trzy: do wymiany formater