Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada TV - jak podejść do tematu instalacji usługi ?

23 Lip 2009 11:56 9985 12
  • Poziom 19  
    W poniedziałek kupuję Neostradę TV...

W zestawie otrzymam: dekoder, kartę dostępową, konwerter, antenę sat., modem livebox.

1. Chciałbym zapytać czy ktoś z was instalował tą usługe i na jakie problemy ewentualnie można natrafić?

2. Czy w salonie otrzymam komplet, razem z kablami montażowymi itp.?

3. Czy muszę instalować antenę + konwerter, którą otrzymam w salonie skoro mam już w domu zainstalowaną TV Cyfra+ oraz Polsat, czy też wystarczy, że odłączę od poprzedniego dekodera kabel i przypnę do dekodera od Neo TV?

4. Gdyby była konieczna instalacja talerza - skąd mam wiedzieć w którą stronę skierować konwerter?

5. I co z kablem który połączy antenę (konwerter) z dekoderem - jaki to rodzaj kabla i ew. wtyczki?

Każda wskazówka jest dla mnie cenna dlatego proszę o wypowiedzi w temacie.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    Wskazówka jest taka odpuść sobie z tym szajsem bo będziesz więcej wisiał na słuchawce telefonu na 0 801 102 102 niż oglądał TV.To totalny badziew i nic tam niema TVP1 TVP2 TVN to lepiej kup sobie zestaw TNK ( telewizja na kartę).Co z tego że za 1zł .Lepiej od razu zaoszczędź sobie nerwów.
  • Poziom 14  
    To jest tendencyjna porównawcza reklama TNK i powinna podlegać zaskarżeniu do KRRiT (lub do moderatora). A przecież Neo-TV pozwala na oglądanie ponad 200 programów :D

ps. najpierw spróbuj wykorzystać tę instalację, którą masz. A jak się nie uda to dzwoń po fachowca!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Popieram kolegę geco

To jest najgorsze .....
    2 razy to instalowałem i siedziałem 2 godziny żeby to aktywować
    Oferta kanałowa też mizerna
    Weź jednak TNK
  • Poziom 22  
    geco napisał:
    Wskazówka jest taka odpuść sobie z tym szajsem bo będziesz więcej wisiał na słuchawce telefonu na 0 801 102 102 niż oglądał TV.To totalny badziew i nic tam niema TVP1 TVP2 TVN to lepiej kup sobie zestaw TNK ( telewizja na kartę).Co z tego że za 1zł .Lepiej od razu zaoszczędź sobie nerwów.

Kolega bzdury jakieś opowiada :) Posiadałem Videostrade 2 lata (od momentu premiery na rynku) i problem miałem tylko raz na początku - pilot nie działał :) Posiadałem wersje kablową, tzn obraz był przesyłany za pośrednictwem ADSL. Nie było ŻADNYCH problemów ani z telewizją, ani z VoD. Nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu...

Jednak w tej chwili faktycznie oferta TNK bije na głowę Videostradę (oczywiście mówimy o podstawowym, bezpłatnym pakiecie).

Ale pomóżmy koledze:

ad. 2 - W zestawie będzie wszystko, czego będziesz potrzebował do instalacji sprzętu (pewnie poza uchwytem mocującym antenę do ściany/dachu/balkonu - ale piszesz że masz talerz, więc to nie problem).

ad.3 - usługa korzysta z satelity Hotbird, a więc tej samej co Polsat/Cyfra. Jeżeli masz gotową instalację, to wystarczy przepiąć kabel.

Pewną niedogodnością jest w niektórych sytuacjach fakt, iż gniazdko telefoniczne jest w znacznej odległości od docelowego TV - w takich przypadkach kabelki dołączane w zestawie okazują się być zbyt krótkie - wtedy trzeba kupić takie o odpowiedniej długości, bądź skorzystać z oferty TP, która oferuje "przedłużacze" sieci Ethernet przy wykorzystaniu gniazdek elektrycznych (Liveplug).
  • Poziom 25  
    Za każdym razem jak to montuję tracę 2 godziny aby to gu..o działało z tego 30 minut na rozmowę z konsultantem który sprawdza linię resetuję livebox i h..j wie co .Potem aby znalazł parę programów 200 heheh.Szlak mnie trafia powinienem brać za to podwójnie.
  • Poziom 14  
    Belialek napisał:

Kolega bzdury jakieś opowiada :) Posiadałem Videostrade 2 lata (od momentu premiery na rynku) i problem miałem tylko raz na początku - pilot nie działał :) Posiadałem wersje kablową, tzn obraz był przesyłany za pośrednictwem ADSL. Nie było ŻADNYCH problemów ani z telewizją, ani z VoD. Nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu...

No nie... Kolego! Tak nie można porównywać! To tak jakby telefon stacjonarny z GSM porównywać - inna bajka :D

Dodano po 6 [minuty]:

geco napisał:
    ... Szlak mnie trafia powinienem brać za to podwójnie.

Popieram. Bo za normalna cenę, to klient powinien sam uruchomić, skonfigurować i zupgradować liveboxa oraz uruchomić i zupgradować dekoder - to wszystko się spokojnie robi bez instalacji antenowej.
    A pan monter przyjeżdża i tylko montuje antenę i kabelki i ustawia precyzyjnie antenę. Tak było u mnie i zajęło to nie całą godzinę, łącznie z wyszukaniem programów, tych 200-stu.
    Bo żeby instalator dzwonił do tpsy, do konsultanta??? To za to bym nawet potrójnie kazał dopłacać :D
  • Poziom 34  
    2. Niet kabla musisz sobie kupić tyle ile potrzeba.
    3.Jak chcesz oglądać też na drugim dekoderze zakup konwerter twin.
  • Poziom 14  
    Bierz tylko neo, bez TV. A jeżeli masz dostęp do kablówki to zdecydowanie odpuść neo. Nie będziesz miał kłopotów z potencjalnym serwisem i unikniesz walki o swoje prawa.
    Ci cwaniacy z TPSA ( a właściwie z ORANGE) próbują sprzedać coś co jest i tak za darmo. W ofercie SAT masz w zasadzie kanały FTA i reklamy + TVP1 i TVP2 i TVN. Liczą na to, że klient rozczarowany ofertą dokupi cos więcej.
  • Poziom 22  
    Nie wiem co się tak czepiliście tej telewizji od TP... Ja na stancji we Wrocławiu z anteny naziemnej łapałem tylko TVP2 i to w marnej jakości, a tutaj za darmo dostaje pakiet podstawowy + opcja rozszerzenia na pakiety Cyfry +. Za te same kanały w każdej kablówce (pakiet podstawowy) trzeba zapłacić w granicach 10zł miesięcznie. Jeżeli chodzi tylko o bezpłatne oglądanie podstawowych kanałów to się opłaca bardziej niż TNK (tam trzeba samemu kupić dekoder).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Zamów sobie instalatora to Ci ustawi tą antenę w 2 minuty.
  • Poziom 34  
    domek 007 napisał:
    Mój sąsiad ma antenę z n-ki i ma bardzo dobry sygnał. żałuje że zamówiłem neo +tv ...:(

Po prostu pierdoła z ciepie :P
    On ma po prostu dobrze ustawioną antenę na HotBirda ty też masz sygnał z HB i widocznie nie potrafisz ustawić. Zamów instalatora i tyle.

Temat zamykam - GKVIDEO