Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio pamiętające zaprogramowane stacje po odłączeniu?

ajt 23 Lip 2009 12:26 1841 9
  • #1 23 Lip 2009 12:26
    ajt
    Poziom 10  

Witam,
    Przepraszam za pytanie może mało typowe jak na naprawę, ale osoby naprawiające są najbardziej zorientowane w tym temacie.
    Czy są jakieś radia samochodowe pamiętające zaprogramowane stacje po odłączeniu od zasilania?

Pozdrawiam
    Andrzej

0 9
  • #2 23 Lip 2009 12:40
    globus
    Poziom 24  

Są bo mam takie na łajbie czasem zabieram akumulator na ładowanie i widze, że nie gubi stacji ;) tyle, ze to jakis zabytkowy ...chyba Philips ale nie pamietam na 100% co tam teraz wsadziłem.

0
  • #3 23 Lip 2009 13:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Lip 2009 13:36
    Jarosx9
    Poziom 35  

James695 napisał:
    Z praktyki wiem, że Philips i Blaupunkt (starsze modele) pamięta stacje.

Za to Panasonic i Pioneer nie ma podtrzymania pamięci, i kasowane są zaraz po odłączeniu akumulatora.

Ja mam Panasonica z czasów bitwy pod Grunwaldem i ten pamięta stacje, nawet po tym jak leżał kilka lat na półce.
    Wydaje mi się że duża ilość starszych radioodtwarzaczy (z ery szuflad i wcześniej) ma takie zapamiętywanie.

0
  • #5 23 Lip 2009 18:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 24 Lip 2009 01:48
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Wszystkie radia , które miałem w ręku a trzymały w pamięci zaprogramowane stacje posiadały zamontowany akumulatorek , który czasami potrafił narozrabiać w układzie .

0
  • #7 24 Lip 2009 09:01
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Z tym to akurat się mylisz bo bardzo wiele radioodtwarzaczy samochodowych zapisuje te dane w pamięci EEPROM i żaden akumulatorek nie jest stosowany.

Mówiąc ogólnie modele firm europejskich często tak są zrobione , innych firm owszem trafiają się ale sporadycznie. :idea:

0
  • #8 24 Lip 2009 10:25
    Jarosx9
    Poziom 35  

jur1 napisał:
    Wszystkie radia , które miałem w ręku a trzymały w pamięci zaprogramowane stacje posiadały zamontowany akumulatorek , który czasami potrafił narozrabiać w układzie .

To mało trzymałeś w ręku.

0
  • #9 24 Lip 2009 11:54
    jur1
    Specjalista techniki DVD

No to zostałem rozstrzelany. Możliwe , że miałem w ręku radio , które zpisuje trwale zaprogramowane stacje ale nie jest moim zadaniem rozszyfrowywanie budowy sprzętu dla samej idei lecz naprawa , i jakoś tak się stało , że nie miałem takiej potrzeby w to wnikać . Mam problem-szukam , informacje przydatne przyjmuję , niepotrzebne same gdzieś giną. Wpadłem na moment i trochę się dowiedziałem .

0
  • #10 24 Lip 2009 12:23
    rozpuszczalnik
    Poziom 17  

Trzymałem w ręku , krótko, takie radio, co po odłączeniu zasilania nic nie pamiętało. Musiałem użyć programatora i radio ożyło, pamiętało stacje, ale to nie na to forum.

0
  Szukaj w 5mln produktów