Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału TV/SAT

afoka 23 Lip 2009 13:13 2845 2
 • #1 23 Lip 2009 13:13
  afoka
  Poziom 2  

  Witam,

  Mam problem z zaprojektowaniem instalacji antenowej i chciałbym was prosić o radę. Może najpierw opiszę sytuację:
  Posiadam dwurodzinny dom z poddaszem, na parterze są dwa telewizory i dwa tunery. Do tunerów idą kable z anteny sat na której jest konwerter quad, a do telewizorów doprowadzone są kable z anteny naziemnej. Obecnie układam kable na poddaszu, w którym w czterech pomieszczeniach będą potrzebne gniazdka TV/SAT.
  1) Pokój - 2 gniazdka (w zależności w którym rogu postawie biurko z komputerem będę mógł się podłączyć do któregoś z nich)
  2) salon - 1 gniazdko
  3) sypialnia - 1 gniazdko
  4) kuchnia - 1 gniazdko

  W pokoju nigdy do dwóch gniazdek nie będzie podłączony naraz odbiornik - albo do jednego, albo do drugiego. Podobnie ma sie sytuacja w kuchni i sypialni, nawet jeśli będą tam podłączone dwa tunery, to nie będą one pracowały równocześnie - albo będzie się oglądało w sypialni albo w kuchni. Czy w takim przypadku powinienem poprowadzić 3 kable:
  1) do pokoju, w którym jedno gniazdko będzie przelotowe i z niego do drugiego gniazdka końcowego
  2) do sypialni w której jedno gniazdko będzie przelotowe i z niego do kuchni do gniazdka końcowego
  3) do salonu do jednego gniazdka końcowego
  a następnie kupić multiswitcha 5/6, podłączyć do niego konwerter oraz antenę naziemną, a na wyjściu te 3 kable + 2 idące na parter? Czy to jest poprawne? Czy wtedy wystarczy że końcówki TV w gniazdkach podłącze z telewizorami a końcówki SAT z tunerami i będę miał sygnał z anteny naziemnej i satelitarnej?

  I dodatkowo:
  Czy jeśli z rezygnowałbym z gniazdek w pokoju to wtedy nie musiałbym kupować multiswitcha i wystarczyło by podłączyć 2 dodatkowe kable do konwertera ale musiałbym za to dokupić jakiś sumatory czy zwrotnice aby wpiąć do nich sygnał z anteny naziemnej ?

  Bardzo proszę o rady

  Pozdrawiam Arek

 • #2 23 Lip 2009 14:47
  geco
  Poziom 24  

  Komplikujesz sprawę z przelotkami najlepiej kup konwerter quad z wejściem tv i poprowadź 4 kable każdy osobno a na końcu gniazda TV/SAT.W pokoju podziel tylko na dwa gniazda.

  Aukcje usunąłem .
  Regulamin p.10.9 - GKVIDEO

 • #3 23 Lip 2009 15:13
  afoka
  Poziom 2  

  Dzięki za odpowiedź ale przecież skoro 2 wyjscia z konwertera idą na parter to na góre zostają mi również dwa? To jak mam połączyć cztery pomieszczenia ?
  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME