Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w podłączeniu zasilania rolety

23 Lip 2009 13:30 3098 1
 • Poziom 24  
  Witam drogich kolegów, otóż od godzinki mam problem z podłączeniem rolety okiennej do włącznika po remoncie pokoju, niestety opis podłączenia stracił mi się wraz z postępem prac w pokoju. Dlatego zwracam się do szanownych kolegów o pomoc w podłączeniu mojej rolety.

  Więc tak od strony zasilania z kontaktu biegną mi dwa kable niebieski i brązowy (według probówki niebieski jest przewodem fazowym)
  Od strony silnika biegną mi trzy kable, czarny brązowy i niebieski
  Włącznik mam trzy pozycyjny, góra, wyłączony, dół I teraz próbowałem już kilku kombinacji, podłączyłem fazę pod środek włącznika oznaczony L, zmostkowałem zero z brązowym przewodem silnika, a niebieski i czarny z silnika podłączyłem pod wyjście 1 i 2 w obydwu przypadkach roleta jechała na dół. Nie chce spalic silnika, a wiem że kable były różnie podłączone i z tego co pamiętam żadne z nich nie wisiały w powietrzu. Może mi ktoś pomóc? Z góry dzięki

  Pomoc w podłączeniu zasilania rolety

  Serdeczne dzięki koledze za pomoc, oczywiście zadziałało bez problemu. Pozdrawiam
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Z gniazda powinno iść
  niebieski - zero (N)
  Brązowy faza (L)
  Jak jest inaczej ( a masz to na wtyczce) to ją obróć....
  Niebieski od rolety to zero (N) a czarny i brązowy to kierunki i tak połącz na przełączniku. Faza na środek i powinno działać. Jak czasem nie idzie w jednym z kierunków to puśc w drugi ( mogły zadziałać krańcówki).
  Rolety czasem też nie chodzą jak zadziała wyłącznik termiczny ( przy dłuższych zabawach, trzeba poczekać aż ostygnie i ruszy) Termiczny wyłącza całość dla obu kierunków.
  Jeżeli nie ruszałeś w rolecie nastawienia krańcówek powinno chodzić jak przed remontem....
  Pozdr.J.