Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus G115 problem z palnikiem

rkdrecki1 23 Lip 2009 13:51 3021 3
  • #1 23 Lip 2009 13:51
    rkdrecki1
    Poziom 10  

Witam. Ostatnio podczas burzy uszkodziło mi elektronikę na module HS2105 Logomatic wiec przełączyłem na pracę ręczną i jakiś czas działało. Po kilkunastu dniach przestał zapalać palnik, wcześniej już czasem przy wyłączeniu palnika powodowało mi wyłączenie wyłącznika różnicowo-prądowego w sieci domowej.Wydaje mi sie że na ręcznym trybie palnik powinien funkcjonować. Sprawdziłem wszystko co możliwe,( cewkę WN wytwarza iskrę, osobno wentylator, elektrozawór też ok, automat palnikowy, sprawdziłem każdy element elektroniczny i są ok, styki przekaźnika są również czyste. Mam pytanie do kolegów co jeszcze może powodować błąd palnika. I co mogę jeszcze sprawdzić?

1 3
  • Relpol
  • #2 23 Lip 2009 17:38
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Może to być zwarcie (przetarty przewód) podgrzewacza oleju. Sprawdziłeś podłączenie tego elementu? A może samo wypalenie automatyki powoduje teraz jakieś zwarcia ?!

1
  • Relpol
  • #3 23 Lip 2009 22:06
    rkdrecki1
    Poziom 10  

Podgrzewacz oleju??Nie sprawdzałem jutro sprawdzę.A jakim napięciem jest podgrzewacz zasilany??I jaką powinien mieć rezystancję??
    Sprawdzałem tylko foto-komórkę ma rezystancję 8 Mega a przy świetle 5 Mega, pomiędzy dwoma przewodami, a wychodzą 3 przewody.

2
  • #4 06 Sie 2009 01:07
    rkdrecki1
    Poziom 10  

Temat zamykam. Uszkodzenie było w grzałce, po jej wymianie powróciło wszystko do normy.Palnik zaczął pracować.

0