Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp laserjet 3052-Błąd skanowania-połączenie niemożliwe

23 Lip 2009 15:39 6325 13
 • Poziom 14  
  Witam.Skaner po konserwacji działa poprawnie-dowód-kopiuje bez problemu.problem pojawia sie po próbie zeskanowania dokumentu.Pojawia sie komunikat Błąd saknowania-połączenie niemożliwe.Druki z komputera są ok wiec kabel odpada tymbardziej maszyna sprawdzona na innym kablu.Czasami zeskanuje część dokumentu i pojawia sie komunikat.Skaner zatrzymuje sie w różnych pozycjach.Nowy firmware również nie pomógł.
 • Poziom 11  
  michalekx napisał:
  Druki z komputera są ok wiec kabel odpada tymbardziej maszyna sprawdzona na innym kablu.Czasami zeskanuje część dokumentu i pojawia sie komunikat.Skaner zatrzymuje sie w różnych pozycjach.Nowy firmware również nie pomógł.


  A ja bym jednak uparł się na ten kabel. Sam miałem taki problem i po wymianie kabla z 5m na 1,8m wszystko jest ok. A drukuje, bo przy drukowaniu nie potrzeba zbyt dobrej jakości sygnałów. Jaki długi jest ten inny kabel?
 • Poziom 11  
  a czy błąd skanowanie pojawia się bezpośrednio w drukarce na wyświetlaczu czy na kompie? bo jak na kompie to może przeinstalować sterowniki wystarczy?
 • Poziom 11  
  a czy ten problem pojawił się po konserwacji urządzenia? może ktoś źle poskładał drukarkę? np słabo włożone tasiemki?
 • Specjalista - kserokopiarki
  musi być jeszcze gdzieś brudna optyka drugiego skanera ( dolnego w czarnej obudowie )
 • Specjalista - kserokopiarki
  w tym dolnym skanerze jest cos w rodzaju czujnika światła czy coś podobnego a wymieniłem ich kilka więc może coś siedzi .
 • Poziom 11  
  skoro kopiowanie działa... i drukowanie też to wszystko wskazuje na formatter:(
 • Poziom 28  
  Witam. Czy udało się rozwiązać problem?Mam dokładnie ten sam objaw i dokładnie to samo wykonałem: konserwacja nowy firmware zmiany kabli instalacja na kilku komputerach i nic, dalej komunikat błąd skanowania-połączenie niemożliwe.
 • Poziom 19  
  Spróbujcie zrobić permanentny reset urządzenia, wciskamy jednocześnie * i 5 i włączamy urządzenie trzymając klawisze do czasu pojawienia się informacji na wyświetlaczu "Permanent init".
 • Poziom 14  
  Witam

  Miałem dokładnie te sam problem ,działał tylko druk po USB ,skanowanie po USB juz nie dodatowo nie działała karta LAN kontrolki świeciły ale nie było połączenia.

  i w moim przypadku pomógł Głęboki Reset (* 5 POWER ON) przy okazji wgrałem nowy FW.