Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio nrg mc2 elektryka

23 Lip 2009 20:12 3871 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Dostałem piaggioo, który nie działa :(
    Mam nowy akumulator, normalnie ma 12V gdy go podłącze to ma niecały 1V
    Dodam ze po przekręceniu stacyjki nic się nie dzieje (zegary powinny się podnieść) coś padło z elektryką.
  • Poziom 30  
    Aku albo nienaładowany , albo już dawno po nim , spróbuj na innym.
  • Poziom 36  
    hmmm iskrzy normalnie jak zawsze - Twoja poprzednia wypowiedź. Co to znaczy, że iskrzy normalnie? Zmierz pobór prądu, ale zrób próbę z żarówką, tak, jakCi wcześniej napisałem.
  • Poziom 9  
    podłączyłem zarówkę i swieci normalnie
  • Poziom 36  
    Jeżeli świeci normalnie dłuższy czas, to podłącz klemę w skuterze przez tę samą żarówkę - szeregowo i napisz co się dzieje.
  • Poziom 9  
    Żarówka prawie ze zgasła
    To chyb nic dziwnego skoro napiecie 1V
  • Poziom 36  
    Zgasła przy szeregowym podłączeniu ze skuterem?
  • Poziom 9  
    Może zejdzmy juz z akumulatora bo on jest OK
    jak wyciągne bezpiecznik to napięcie na aku jest 12V jak go włoże to spada poniżej 1 V
  • Poziom 36  
    Coś to podejrzane jest. Żeby w sprawnym akumulatorze wywołać taki spadek napięcia, to trzeba go zewrzeć końską podkową. Z instalacji w skuterze musiałby lecieć dym. I jeszcze jedno - ile A ma ten bezpiecznik?
  • Poziom 30  
    Też tak uważam , a ta żarówka co podłączałeś to jest oczywiście zwykła z włóknem a nie led?
  • Poziom 38  
    Akumulator prawidłowo podłączasz? Daj jakieś zdjęcie jak masz podłączony akumulator.

Mierzysz napięcie akumulatora na samych jego zaciskach czy względem masy ramy?

Jaką żarówką (moc) sprawdzałeś akumulator czy jest sprawny? Najlepiej sprawdź jakąś mocną np. H4 (60W).