Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford escort MK5 CLX 1.4 zapłon/elektryka

23 Lip 2009 20:21 3954 3
 • Poziom 10  
  Witam,

  oto w czym problem, w czasie jazdy samochodem nagle zgasł i wszędzie zniknął prąd a jedyne co działało to światła awaryjne, rozrusznik i radio. Zaholowałem samochód do domu i zacząłem szukać problemu w oparciu o to forum...

  po dłuższym szperaniu przy kablach (zarówno pod maską jak i przy skrzynce bezpieczników) powróciło zasilanie ale nie działa pompa paliwa (chyba ze zewrę ręcznie przekaźnik za niego odpowiedzialny). Szczerze to nie wiem co zrobiłem ze zadziałało. Problem w tym ze silnika mimo wszystko nie mogę odpalić. Rozrusznik kreci, a iskra raz jest raz jej nie ma a samochod i tak nigdy nawet na chwile nie odpala.
  Przeszukując forum dowiedziałem się ze przyczyny mogę szukać w zimnych lotach skrzynki bezpieczników, czujniku położenia wału lub module zapłonowym.

  Jako pierwsze postanowiłem sprawdzić czujnik położenia wału gdyż już wcześniej samochód miał objawy zaniku zapłonu. Podłączyłem próbówkę samochodową do plusa akumulatora i do pinu 10 a później 12 na złączu do EDIS 4 po uprzednim wypięciu z modułu.
  Wynik był taki:
  - przy kluczyku w pozycji 0 próbówka się świeciła
  - przy kluczyku w pozycji zapłonu gasła i nawet w trakcie kręcenia rozrusznikiem nawet nie migał na chwilę.
  Jeśli się nie mylę to impuls powinien być przerywany tak? wynik był identyczny zarówno na pinie 10 jak i 12. Czy to świadczy o uszkodzonym czujniku?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 28  
  SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW I TYLE
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 10  
  Ok, dzisiaj postaram się przelutować całą skrzynkę bezpieczników. Był bym też wdzięczny o informację czy moje badanie czujnika było pozytywne czy negatywne?
 • Poziom 10  
  Pisze po długiej przerwie bo byłem na wyjeździe.... Dla kogoś z podobnym problemem podaje, że rozwiązanie zaproponowane przez glosny83 było pomocne. Po przelutowaniu wszystkich punktów w skrzynce wskrzesiło samochód likwidując przy tym inne występujące w nim problemy.

  Dzięki za pomoc!