Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie akumulatora alternatorem

23 Lip 2009 20:42 1900 14
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.Mam pytanie.Jaki silnik elektryczny będzie obracał alternator tak aby ten ładował akumulator?
    Wiem że pytanie brzmi głupio ale może ktoś wie coś na ten temat.
    Jestem zielony z tej dziedziny.Nie interesuje mnie ładowanie poprzez prostownik.
    Z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Jak już to 1500obr/min , 800-900 to granica wzbudzenia alternatora.
  • Poziom 20  
    Można dać przekładnię pasową i zwiększyć obroty.
  • Poziom 38  
    Tak i zmniejszyć moc :P Alternator ma 0,6-1kW , jak mu wstawisz silnik 1kW i jeszcze zrobisz przekładnie to to stanie w miejscu. Chociaż sam akumulator tyle nie weźmie, musiał by być wyjechany na amen i jakiś wielki ponad 100Ah.

Moderowany przez Mariusz Ch.:

Przekładnia nie zmienia mocy!! Zmianie ulega moment.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    A gdzie tu sens? Gdzie logika?
    Napędzać nie 100% sprawnym silnikiem, nie 100% sprawny alternator, by naładować nie 100% sprawny akumulator. Dla ścisłości - urządzenia te na dzień dobry nie osiągają pełnej sprawności. Więc straty, straty...
    Jaki jest cel takiego kombinowania?
  • Poziom 14  
    Po to żeby otrzymać doskonałe źródło energii...

Ja też kiedyś myślałem, że jak się do silnika podłączy odpowiedni alternator i da się przekładnie to będzie tak chodzić w nieskończoność. Ale odpuściłem, dzisiaj niewykonalne.
  • Poziom 38  
    Błażej Po co ludzie wymyślili agregaty, żeby napędzać nie w 100% sprawnym silnikiem, nie w 100% sprawną prądnicę i zasilać nie w 100% sprawne urządzenia. Trochę pojechałeś....
    Kolega chce sobie zrobić doświadczenie albo stanowisko testów alternatora, to jak ma zrobić ?
    Zaraz pojechałem...
    Jakby napisał, że chce stanowisko, to bym go odesłał, gdzie trzeba. A tak wyszło, że kombinuje jakieś jakieś nowatorskie rozwiązania. Więc wyjaśniłem, że robienie z alternatora prostownika do ładowania akumulatorów, który to musi napędzić silnikiem, to strata energii i pieniędzy.
  • Poziom 2  
    witam.tak naprawdę chciałem sprawdzić czy się ktoś bawił tym tematem doskonałego źródła energii.Proszę mi wybaczyć ale mieszkam w Serbii w
    małym miasteczku i nie mamy prądu i kombinuje na różne sposoby aby coś wymyślić.Coś bardzo taniego bo pieniędzy też brak.
    Na razie skombinowałem akumulatory i przetwornice ale akumulatory trzeba ładować...co oznacza że ich muszę nosić parę kilometrów.....
    Wiec, wybaczcie mi ten temat....
  • Poziom 28  
    Jeżeli nie macie pradu, czym zasilasz PC`ta ?
  • Poziom 2  
    nie powiedziałem ze nikt nie ma, pisze od kolegi.
    tylko mieszkam zbyt daleko od ostatniego słupa i koszty doprowadzenia prądu do naszego domu są zbyt duże.
    dzęki za wszystko.pozdrowienia od wszystkich polaków z Serbii.
    w miasteczku w którym mieszkam jest kilka polskich rodzin :)
    Miasto sie nazywa subotica. możecie zobaczyc na www.subotica.com

czasem odwiedzam ten forum i bardzo mi sie spodobał,dużo ciekawych żeczy sie można dowiedzieć .

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeśli nie masz prądu to jak będziesz zasilał silnik?
  • Użytkownik usunął konto  
    Widzisz. Jakbyś napisał od początku, o co chodzi, to było by zdecydowanie łatwiej.
    Pozostaje ci agregat prądotwórczy. A jeśli i o niego trudno lub brak funduszy, to jakiś silnik spalinowy, by napędzał ten alternator. Tylko kwestia, co dalej. Nie wszystkie urządzenia pracują na 12V. Potrzebna jest jakaś przetwornica/falownik, która wytworzy napięcie sieciowe. Tutaj do wyboru masz: przetwornica samochodowe, UPS (zasilacze awaryjne komputerów) - są to chyba najtańsze rozwiązania tego problemu. Tylko jakiś wielkich mocy nie uzyskasz z tego. Około kilkuset W pracy ciągłej.
    A jeśli mieszkasz gdzieś na otwartej przestrzeni, to może pomyśl o jakiejś elektrowni wiatrowej...