Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Whirpool 818 h pracuje 24/h

23 Lip 2009 20:47 4207 7
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem z lodówką Whirpool 818 h.
    Zacznę od początku. Jakieś 3 dni temu(lodówka ma 11 lat) z pod lodówki zaczęła wyciekać woda więc wyłączyłem ją i odstawiłem od ściany, okazało się że woda wypływa ze zbiorniczka umieszczonego na sprężarce czyli zbiorniczka do którego spływa woda z lodówki. Zbiornik umyłem, opróżniłem z wody i ponownie zainstalowałem. Po jego instalacji pomyślałem, że mogło się lać z tego powodu że lodówka dawno nie była rozmrażana , robię to mniej więcej raz na 2-3 miesiące. Oczywiście wyjąłem wszystko z lodówki i zamrażalnika i pozostawiłem ja do rozmrożenia, a rozmrażała się długo, ponieważ zamrażalink nie był odmrażamy bardzo długo (ponad 2,5 roku) Po jakiś 5 godzinach była w miarę sucha więc wyczyściłem komorę chłodziarki oraz zamrażalnik. Wstawiłem ją na miejsce, podłączyłem, włożyłem produkty i włączyłem. Oczywiście jak zawsze po odmrożeniu pracowała bardzo cicho , włączyłem przycisk szybkiego mrożenia, termostat ustawiony na 3,5 /5. Lodówka nie wyłączyła się do dzisiaj, jedynie, kiedy skręcę termostat na 1 to się wyłącza . Przycisk szybkiego mrożenia od dawna zawsze miałem włączony. Po jakiś 6 godzinach od włączenia lodówki wyłączyłem ten przycisk. Wczoraj zauważyłem że lodówka wcale się nie wyłącza, więc włączyłem przycisk szybkiego mrożenia (nie wiem nawet do czego dokładnie służy, instrukcja jest napisana bardzo dziwnie i niezrozumiale) bo myślałem ze to coś da. Dzisiaj patrzę a na ściance tylnej "rozpuszcza" się szron i robi się z niego woda, wyłączyłem przycisk mrożenia , termostat na 4 i w lodówce coraz cieplej. Nie mam pojęcia co się z nią dzieje, jakieś 3 lata temu była wymieniana sprężarka na nową. Czy ktoś wie co się mogło zepsuć ??? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • Poziom 18  
    Może jest mała ilość gazu skoro nie obniża temperatury i pracuje ciągle.

W takim wypadku serwis i nabicie (można na miejscu).
  • Admin grupy AGD
    Prawdopodobnie ubytek czynnika chłodniczego tylko dobry chłodniarz da radę .
  • Poziom 13  
    Jeżeli sprężarka pracuje poprawnie to rurka wychodząca z niej do chłodnicy podczas pracy powinna być ciepła. W zamrażalniku powinno też być słychać szum rozprężającego się gazu chłodniczego.
  • Poziom 12  
    przycisk szybkiego mrożenia służy właśnie do szybkiego schłodzenia po odmrażaniu,potem się go wyłącza, dopiero po uzyskaniu nastawionej temperatury (wychłodzeniu) komory chłodniczej można do niej włożyć towar, jeśli zrobi się to wcześniej lodóweczka będzie potrzebować dużo więcej czasu na uzyskanie zadanej temperatury, no i obecna wilgotność może mieć duże znaczenie dla sprzętu z 11-sto letnim stażem, nie jest już tak szczelna
  • Poziom 9  
    W tej chwili w chłodziarce jest zimno , ustawiona jest na 2,5/7 ale dalej pracuje cały czas, dopiero po skręceniu termostatu na 1,5 się wyłącza.
  • Poziom 9  
    dzisiaj był "fachowiec" -stwierdził, że produkty trzymane w lodówce są za blisko tylnej ściany i powiedział żeby je odsunąć , ustawił również termostat na 1 i powiedział żeby o 16 do niego zadzwonić i poinformować czy nadal się nie wyłącza, sprawdzał również czy kratka za lodówka (nie znam fachowej nazwy tej części) jest równomiernie ciepła , stwierdził,że agregat pracuje poprawnie
  • Poziom 9  
    Dzwoniłem do Pana powiedzieć, że dalej się nie wyłącza, stwierdzi że to zapchanie układu chłodzącego i powiedział że naprawa będzie kosztować ok 180 zł. Czy opłaca się to robić czy nie ? Podkreślam że lodówka ma 11 kat. Pozdrawiam