Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jednocylindrowa sprężarka powietrza - jaki to typ?

23 Lip 2009 21:40 7354 5
 • Poziom 22  
  Witam,

  Chciałbym się dowiedzieć co to za sprężarka, niestety brak jest jakichkolwiek oznaczeń czy tabliczek znamionowych, czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jakie są nominalne obroty, pojemność skokowa czy wydajność?
  jednocylindrowa sprężarka powietrza - jaki to typ?
  jednocylindrowa sprężarka powietrza - jaki to typ?
 • Poziom 34  
  Sprężarka zamieszczona na zdjęciu była prawdopodobnie montowana w ciągniku C 330 Posiadam na niej wykonany przed laty kompresator lecz pracuje do dnia dzisiejszego u mojego znajomego rolnika.W ciągniku pracowała z ciśnieniem roboczym około 6atm lecz nie ma problemu z uzyskaniem ciśnienia 8atm na zbiorniku powietrza atestowanym i przystosowanym z samochodu ciężarowego.Obroty sprężarki wynoszą około 1400 obr/min. Smarowanie sprężarki rozbryzgowe.Miarka oleju na boku sprężarki.
 • Poziom 22  
  Witam,

  Sprężarka jest zdecydowanie większa niż te montowane w C330. Mam taką z c330 robiącą za kompresor, a ta ma z dwa razy większą średnice cylindra (przynajmniej z zewnątrz)
 • Poziom 18  
  To chyba typ KP z Wrocławia montowana w agregatach Aspy ,ale to lata 50/60.Cylinder odlewany z korpusem.W głowicy zawory listwowe lub podobne do 3jw60 ( w wersji KP-2a).Parametrów nie znam ,ale z doświadczenia to może 80 l/min wyda.Właśne z taka walczę ,bo mam zawory listwowe do wymiany.Niestety urządzenie to wykopalisko i bez rzeżby sie nie obędzie.Na elektrodzie są rysunki przekrojowe w wątku o samodzielnej budowie kompresora/sprężarki.
 • Poziom 22  
  Wodyn - 80l/min? to jest jakieś przynajmniej 3 razy za mało dla mnie.
  Fakt, cylinder jest z korpusem