Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki bezpiecznik topikowy wstawić przy podwójnym TDA 7294

27 Maj 2004 21:47 2488 12
  • Poziom 16  
    Tak jak w opisie, bede mial gotowy modul wzmacniacza zmostkowanego TDA 7294, razem z trafo toroidalnym ale nie wiem dokladnie jakiej mocy chyba cos kolo 200-250W i do niego tez bedzie podlaczony filtr aktywny, Teraz pytanie jaki bezpiecznik dac...... przy podłączeniu z sieci?? Chodzi mi o jego parametry i miejsce zamieszczenia. Czy ma byc on miedzy kablem sieciowym i podlaczeniem do trafa? Czy moze w innym miejscu, Z gory przepraszam za moje lamerskie pytanie
  • Spec od akustyki
    Mozesz zalorzyc tak szybki bezpiecznik 2,5A lub zwloczny 1,6A montujesz go jak pisales miedzy kablem a trafem . mozesz sie jeszcze pokusic o wsadzenie jak trafo nie ma bezpiecznika termicznego powiedzmy na 130 stopni .
  • Poziom 25  
    ja bym dal i na sieci trafa co chroni i trafo i uklad i na sam ukdla czyli na plus i minus za mostkiem i kondensatorami wtedy bezpiecznik nie bedzie narazony na prad ladowania kondziolkow
  • Poziom 16  
    a za mostkiem prostowniczym to jakiej wartosci bezpieczniki wstawic? chodzi mi o dokladne parametry? co Panowie proponujecie? Aha jeszcze jedno jesli dam bezpiecznik miedzy kablem sieciowym i trafem to na ktorym kablu? Czy moze na obu, czytalem cos o uzwojeniu wtornym i pierwotnym i ze powinno sie dawac na wtórnym, ale nie wiem Czy mozna dac na obu przewodach z sieci jesli tak to jakie konkretnie wartosci, dziekuje pieknie
  • Poziom 29  
    Na liniach zasilajacych + - za kondensatorami daj bezpieczniki szybkie 3A, jezeli trafo to toroid i nie masz soft startu to nie ma sensu dawac bezpiecznika na uzwojenie wtorne, bo przy wlaczaniu bedzie sie palil. Mam toroida 300W i jak dalem bezpiecznik 2A na uzw. wtorne to przy wlaczaniu bezpiecznik doslownie wyparował :D , dlatego ze toroidy przy wlaczaniu pobierają bardzo duzy prąd, jeszcze jak jest duza bateria kondow do naladowania to swiatlo przygasa :)

pozdro!
  • Poziom 26  
    coolombo napisał:
    Na liniach zasilajacych + - za kondensatorami daj bezpieczniki szybkie 3A,

pozdro!

Mylisz sie , daje sie zwloczne

Dodaj do siebie maksymalne moce kostek (moc RMS + straty na radioator ) + 10%. Np jak wyjdzie 5.6 A to wstawiasz 6.3 Zwloczny
  • Poziom 24  
    Za kondensatorami mają być szybkie. Zwłoczny po stronie 220V.

6,3A będą dobre.
  • Poziom 16  
    dziekuje IGOD za wyjasnienie mi to w sposob prosty, powiedz mi jeszcze czy na przewodach po stronie 220V maja byc na obu przewodach czy wystarczy na jednym??
  • Poziom 11  
    SIEC ZABESPIECZA SIE NA FAZIE CZYLI NA JEDNYM ,STALE NAPIECIE MOZNA ZABESPIECZC NA - I+ ,WYJADKIEM ZABESPIECZENIA NA OBU KONCACH JEST NA STATKACH.
  • Poziom 40  
    Nie wiem jak mozna wykonac uklad elektroniczny wzmacniacza mocy nie majac pojecia o tym jak dziala i do czego sluzy bezpiecznik!?
  • Poziom 16  
    --->irek2
    zauwazylem ze lubisz prawic innym moraly czesto mijajace sie z celem zapytania, daruj sobie takie uwagi, nie jestem elektronikiem i napewno nie mam takiej wiedzy jak Ty, a zestaw ktory bede mial bedzie zlozony na zamowienie i nie musze sie na tym znac, jesli nie masz ochoty odpowiedziec konkretnie to omin moj post,

---> do życzliwych
    Sporządziłem schemat ideowy na którym zaznaczyłem miejsca A,B,C,D proszę podać jaki ma być bezpiecznik (parametry) i w którym miejscu z wyżej podanych, a może powinien znajdować się gdzie indziej, albo w któryms z miejsc nie powinien sie znalezc wogole? wielkie dzieki Panowie
  • Poziom 26  
    Myślę że sensownie jest dać w punkcie A (wartość obliczana w zależności od mocy trafa) a na wyjściu z trafa brak jest środka uzwojenia ( 2X np 28V) możesz dać w C i D prąd szczytowy dla pojedynczej końcówki mocy to 10A.
  • Poziom 26  
    igod napisał:
    Za kondensatorami mają być szybkie. Zwłoczny po stronie 220V.

6,3A będą dobre.

jakos nie zauzawylem ze znane firmy dawaly szybkie , tylko zwloczne