Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 niedziałający zamek centralny - gdzie przyczyna?

23 Lip 2009 22:33 3734 4
  • Poziom 8  
    witam
    szukając w szukajce nie znalazłem potrzebnych mi informacji dlatego pisze

wczoraj zakładałem pilot z sterownikiem do zamka centralnego w audi a4 zajęło mi to 4 godzinki byłem zadowolony że w końcu skończy sie sprawdzanie czy drzwi są w końcu domkniete czy nie, ale niestety w czasie gdy zabezpieczałem kable doszło do połączenia dwóch kabli sterójących z masą {całkowicie nie potrzebne ponieważ mam zamek pneumatyczny a te były potrzebne do masterów} centralka którą zakładałem steruje minusem, jeden kabel w połączeniu z masą dawał " -" do pompy zamka a drugi w połączeniu z masa z centralki podawał "+" do pompy zamka. Doszlo do połączenia obydwu zamków z masą w efekcie czego wg mnie centralka podała do pompy + i - jednocześnie dajac zwarcie, tak ja to widze. Uważacie że pompa jest spalona? pilocik działa nawet świtła mrugaja i domykanie szyb również ale drzwi niestety musze zamykac każde z osobna

z góry dzięki za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    A korki sprawdziłeś?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    tak sprawdziłem, wszystko nietknięte dodatkowo oglądałem płytki zamka centralnego i pompy zamka, żadnych wypaleń. Może przekaźnik na jednej z płytek?
  • Poziom 28  
    no to diagnostyka ci została
  • Poziom 8  
    faktycznie po dokładnym sprawdzeniu przewodów znalazłem dodatkowy mały bezpiecznik :D wszystko już fajnie śmiga, dzięki za pomoc;) pzdr