Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi a4 niedziałający zamek centralny - gdzie przyczyna?

lange13 23 Jul 2009 22:33 4643 4
    lange13
    Level 9  
    witam
    szukając w szukajce nie znalazłem potrzebnych mi informacji dlatego pisze

wczoraj zakładałem pilot z sterownikiem do zamka centralnego w audi a4 zajęło mi to 4 godzinki byłem zadowolony że w końcu skończy sie sprawdzanie czy drzwi są w końcu domkniete czy nie, ale niestety w czasie gdy zabezpieczałem kable doszło do połączenia dwóch kabli sterójących z masą {całkowicie nie potrzebne ponieważ mam zamek pneumatyczny a te były potrzebne do masterów} centralka którą zakładałem steruje minusem, jeden kabel w połączeniu z masą dawał " -" do pompy zamka a drugi w połączeniu z masa z centralki podawał "+" do pompy zamka. Doszlo do połączenia obydwu zamków z masą w efekcie czego wg mnie centralka podała do pompy + i - jednocześnie dajac zwarcie, tak ja to widze. Uważacie że pompa jest spalona? pilocik działa nawet świtła mrugaja i domykanie szyb również ale drzwi niestety musze zamykac każde z osobna

z góry dzięki za pomoc
    glosny83
    Level 28  
    A korki sprawdziłeś?
    lange13
    Level 9  
    tak sprawdziłem, wszystko nietknięte dodatkowo oglądałem płytki zamka centralnego i pompy zamka, żadnych wypaleń. Może przekaźnik na jednej z płytek?
    glosny83
    Level 28  
    no to diagnostyka ci została
    lange13
    Level 9  
    faktycznie po dokładnym sprawdzeniu przewodów znalazłem dodatkowy mały bezpiecznik :D wszystko już fajnie śmiga, dzięki za pomoc;) pzdr