Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Orange freedom pro cdma

piotrek333 01 Wrz 2011 19:07 77325 98
    wojbig100
    Poziom 9  
    Po założeniu anteny wyniki to:

Poziom sygnału EvDO: -70 dBm
    EvDO Diversity: -82 dBm

Jak widać trochę pomogło. Czy da się jeszcze bardziej coś poprawić?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    krzyhooo1
    Poziom 2  
    witam
    od razu mowie ze w kwestiach elektroniki i komputerow jestem raczej laikiem i dlatego ogromnie prosze o pomoc i wyrozumielosc;)
    sprawa wyglada tak:
    siostra od 2 lat uzytkuje net z Orange'a CDMA MV410R. Przy podpisaniu umowy dokupilismy od razu antene zewnetrzna dipol ta "5" (tak nam na wszelki wypadek poradzil pan w salonie). zamontowalismy antene na dachu no i net smigal przez te 2 lata generalnie bez zastrzezen. wszystkie diody zielone, tak normalnie to download na poziomie 450-500kb/s a bywalo lepiej (niczego wiecej nam do szczescia nie potrzeba).
    no i po 2 latach wielkie "SRU" net nie dziala - tak ot po prostu... swieca wszystkie kontroli oprocz connect... pierwsze myslelismy ze to kwestia anteny - troche przyrdzewiala w kostce, szwagier paluchy wepchal, cos tam skruszyl... kupilismy nowa antene... i dalej to samo - nie laczy sie w ogole z netem.
    myslelismy ze cos z routerem, ale wzialem go do domu i u mnie dziala (bez zewnetrznej anteny, co prawda "signal" jest czerwony tudziez pomaranczowy) ale net chodzi...
    wartosci sygnalow w moim domu sa na poziomie -88 i -90 db, u mojej siostry na chwile obecna (przy zewnetrznej antenie oczywiscie bo bez niej to praktycznie sygnalu nie lapie) ta pierwsza wartosc to ok -63db a drugiej w ogole nie ma, albo czasami sie trafi cos kolo -68 i -77db - polaczenia jednak ciagle brak.
    nie znam sie kompletnie na tych wartosciach ale przy zakupie pan w salonie mowil ze najlepiej jak jest w okolicach -90db i jeden i drugi - czy to prawda??
    ja niestety nie pamietam jakie byly te wartosci kiedy net u siostry dzialal ale chyba cos kolo -92 i -96db...
    czy ma ktokolwiek jakiekolwiek pojecie o co chodzi?? co sie moglo stac ze nagle przestal ten net dzialac?
    dodam tylko ze antene obrocilismy juz o 360* i wartosci takie jak pisalem wyzej (czyli albo tylko jedna -62, albo -68 i -77) i polaczenia ciagle brak.
    do nadajnika mamy w sumie tyle samo - ok 8,5km...
    juz kompletnie nie wiem co mam robic, w salonie nie sa w stanie mi pomoc - bo przeciez oni nie od tego tam sa. kazali dzwonic pod 510 900 900 - tam tez nie bardzo sie orientuja w kwestiach "usterek" i kazali dzwonic pod 510 800 800 bo tam sa specjalisci - tylko ze tam to akurat jeszcze nie udalo mi sie dodzwonic:/

BLAGAM POMOCY!!!

PS. jakich konkretnie wartosci sygnalow powinienem szukac??
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    witoj
    Poziom 30  
    Im niższe wartości tym lepiej czyli -68 jest sygnał bardzo dobry a -90 sygnał jest słabszy.
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet
    Możliwe, że nadajnik, z którego był odbierany sygnał chwilowo przestał nadawać - bo chyba wyposażenie nie zostało przeniesione na inny, skoro był uruchomiony :) - u nas, w momencie, gdy były uruchamiane dodatkowe 2 bts-y nie można było się chyba z tydzień połączyć -konkretnej informacji w tym temacie udzieli Ci tylko Orange. Ale jeśli na antenie 5dBi miałeś -68 dB sygnału, to spróbuj podpiąć oryginalne antenki i poprzemieszczać router po domu, może coś się w eterze zmieniło...
    krzyhooo1
    Poziom 2  
    1. czyli teorie pana z Orange o szukaniu sygnalu na poziomie -90db celem uzyskania najlepszej jakosci mozna sobie w buty wsadzic??

2. czy do dzialania neta potrzebuje obu wartosci tzn EVDO i EVDO Div.? bo u siostry na chwile obecna w wiekszosci ustawien anteny mam tylko ta pierwsza pozycje wyswietlana, no sa 2 miejsca gdzie lapie mi obie wartosci na poziomach -62 i -77db i skoro jest to lepszy sygnal niz ok.-90 no to kurcze dlaczego sie mimo to nie laczy?

3. czy to mozliwe zeby polaczenie bez anteny zewnetrznej bylo lepsze niz z nia?? tzn ta antena moze w czyms przeszkadzac??

@salmon: wiesz co, no bylem w salonie w ktorym wsio bylo kupowane ale gosciu powiedzial ze z poziomu salonu oni nic nie sa w stanie mi pomoc... ze mam dzwonic... no a z dzwonieniem to tak jak pisalem... na ta "fachowa" linie probowalem sie juz setki razy dodzwonic i nic (przepraszam raz mi sie jakims cudem udalo tylko w polowie tlumaczenia problemu przerwalo mi rozmowe i juz sie wiecej nie dodzwonilem) a na numerze 510 900 900 pan powiedzial ze nadajnik dziala, ewentualnie mam dalej probowac na ten nr 510 800 800 i oni mi dokladnie moga powiedziec co i jak z nadajnikiem i ewentualnie go zresetowac...

to jest jakas masakra... orientujecie sie moze czy orange ma jakikolwiek obowiazek wyslania kogos z "serwisu" jesli sie zglosi problem albo ewentualnie reklamacje??
    witoj
    Poziom 30  
    1. Tak można wsadzić.
    2. Tak są potrzebne bo wyższa wartość jest z antenki wbudowanej (pomocniczej) a niższa z antenki wbudowanej (głównej) a po odkręceniu podłącza się antenę zewnętrzną.
    3.Jest możliwe gdy zewnętrzna antena jest źle ustawiona lub są przeszkody typu las , budynki , wzniesienia.
    I może być źle zmontowana lub uszkodzona.
    kam_il125
    Poziom 2  
    Witam mam internet orange freedom pro.
    1.Mam windows 7 i niewiem jak sprawdzić szybkość mojego internetu.
    2.Mój internet wolno chodzi download jest koszmarny szkoda gadać co zrobić żeby się poprawił.
    Prosze o odpowieć dzięki z góry i pozdrawiam.

Naruszenie regulaminu, punkt 3.1.13 - post niezgodny z zasadami polskiej pisowni - proszę poprawić, uzupełniając interpunkcję. [piterus99]
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet
    A jak daleko jest do najbliższego BTS-a ?
    kam_il125
    Poziom 2  
    12 km
    Mam zaśięk -74 dBm a czy da się go jeszcze przyśpieszyć?
    Moderowany przez piterus99:

Regulamin punkt 3.2 - nie reagowanie na polecenia moderatora w związku z naruszeniem regulaminu punkt 3.1.13 oraz nadal uporczywe jego naruszanie. W związku z tym nagradzam ostrzeżeniem #1. Nie zwalnia to z obowiązku poprawienia obu wypowiedzi.