Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć nagrywarkę DVD Panasonic

drapak12 24 Lip 2009 11:35 3594 3
  • #1 24 Lip 2009 11:35
    drapak12
    Poziom 15  

Witam !

Mam pytanie o podłączenie nagrywarki DVD Panasonic a mianowicie posiada ona dwa eurozłącza oraz AV OUT w standardzie HDMI do tej pory nie miałem telewizora z wejściami HDMI dlatego korzystałem z wyjść euro moje połączenie wyglądało nastepująco.... od dekodera cyfry plus z jednego euro (tego dolnego EXT) do eurozłacza w nagrywarce DVD też tego dolnego (oznaczonego jako decoder) następnie od eurozłącza w dekoderze (tego górnego TV) do telewizora następnie od eurozłącza nagrywarki DVD (tego górnego TV) do telewizora efekt tego połączenia był super, ponieważ które urządzenie nie włączyłem TV sam przechodził w stan jego wyświetlania no i najważniejsze sygnał wejścia z dekodera szedł do nagrywarki i mogłem nagrywać programy. Niestety zachciało mi się LCD z wyjściami HDMI a że nagrywarka posiada takie połączenie postanowiłem, że podłącze je dla lepszej jakości obrazu właśnie przez HDMI zachowałem dotychczasowy schemat połączeń tyle, że wypiąłem górne eurozłącze od nagrywarki i TV a w to miejsce włączyłem HDMI. Wszystko ładnie pięknie tyle, że nie idzie obraz z dekodera cyfry do nagrywarki i nic nie mogę nagrywać...Obraz na podglądzie z nagrywarki jest szary (szara plansza)....Mam pytanie da się w ogóle przesyłać obraz z dekodera po euro a odtwarzając z HDMI ? Bardzo proszę o pomoc.

Dodano po 4 [godziny] 1 [minuty]:

nikt nie wie ?

0 3
  • #2 24 Lip 2009 13:14
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Wydaje mi się, że w dekoderze nie może działać więcej niż jedno wyjście na raz - innymi słowy coś trzeba albo rozłączyć albo zmienić w ustawieniach tryb wyjścia (ta druga opcja może nie działać w przypadku pewnych dekoderów - np w dekoderze N-tv nie działa)

0
  • #3 24 Lip 2009 13:33
    drapak12
    Poziom 15  

Może i działa miałem tak przecież oba wyjścia euro w dekoderze sa aktywne nie z tym problem tylko dlaczego niema obrazu i dzwieku w nagrywarce jak lacze ja z tv przez HDMI jak polacze przez euro wszystko jest ok

0
  • #4 25 Lip 2009 09:44
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Chodziło o różne rodzaje wyjść.
    Tuner nie potrafi jednocześnie wysyłać sygnału na wyjście EURO oraz wyjście HDMI.

0
  Szukaj w 5mln produktów