Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Presario 2500 - niewłaściwie działająca klawiatura

DJADAMOS 24 Lip 2009 09:23 1704 9
  • #1 24 Lip 2009 09:23
    DJADAMOS
    Poziom 9  

Od niedawna przy starcie Compaq Preswario 2500 automatycznie "naciskał" się F2 -lecz nie zawsze, rozkręciłem laptopa nie do końca bo jakaś taśma trzymała i nie chciałem jej uszkodzić,więc go skręciłem spowrotem, no i okazało się że klawisz F2 już się nie naciska ale za to naciska sie klawisz ' ale co dziwne gdy naciskam PAGE DOWN (strzałkę w dół) to klawisz ' przestaje się wciskać a jak nacisnę PAGE UP (strzałkę do góry) to klawisz ' dalej się wciska, dodam jeszcze że klawisz który mi się wciska nie reaguje jak ja go naciskam-nie działa, byłem w serwisie bez wglądu doradzili kupno klawiatury na allegro, ale jestem przekonany że bez kupna klawiatury da się to naprawić tylko nie wiem za bardzo jak...tak więc proszę o pomoc.

0 9
  • #2 24 Lip 2009 11:29
    katar83
    Poziom 25  

Niestety klawiatury do tej serii jak i serii 2100 maja to do siebie ze lubia sie psuc i malo z tym poradzisz. Moze calkowite rozebranie by cos tam pomoglo ale nie jest to takie proste jak sie wydaje,

0
  • #3 25 Lip 2009 08:56
    DJADAMOS
    Poziom 9  

Wiem że to nie jest proste, ale może zna ktoś na to sposób- jakby co to mam pod ręką elektronika tak że czekam na odp od jakiegoś szpeca:)

0
  • #4 25 Lip 2009 10:23
    piotum
    Poziom 16  

Klawiaturą jest po zalaniu i masz sklejone ze sobą folie. To typowy objaw po zalaniu. Możesz ją rozebrać do folii,(uważaj na mechanizmy klawiszy, są bardzo delikatne) dokładnie umyć (delikatnie rozdzielaj folie, bo łatwo je zniszczyć), złożyć - uprzedzam ... jest to syzyfowa praca - lub prościej ... kupić druga klawiaturę :-)

0
  • #5 25 Lip 2009 10:42
    DJADAMOS
    Poziom 9  

hmmm... tylko że ja nie pamiętam żeby była zalana a był ten objaw z F2 raz złapała mnie wielka ulewa ale nie zauważyłem aby się zalała (sprawdzałem tak na oko)
    dzięki za konkrety, myśle że masz racje z tym sklejeniem bo jeszcze zauważyłem teraz że razem z g wstukuje się ' -mam już manuala jak go rozebrać więc jak mi się uda to zrobić to tak zrobie a jeśli nie to zostaje serwis.

0
  • #6 25 Lip 2009 11:06
    tronic1
    Spec od komputerów

Klawiatura nie musi być bezpośrednio zalana. Wystarczy duża wilgotność aby między foliami zgromadziła się wilgoć, plama wody. Tylko rozbiórka i suszenie.

0
  • #7 25 Lip 2009 11:12
    piotum
    Poziom 16  

Tronic1:
    - tak czy inaczej ... zalana znaczy sklejona :-). A czyszczenie klawiatury to setna zabawa :-) .
    DJADAMOS:
    Powodzenia i cierpliwości... przydadzą się. A na poważnie. Jak rozbierzesz klawiaturę obejrzyj dokładnie ją, czy nie masz uszkodzonych ścieżek. Szkoda by było czasu i pracy na darmo

0
  • #8 25 Lip 2009 11:21
    katar83
    Poziom 25  

Jak sie nie rozkladalo nigdy klawiatury to przy 20 klawiszu traci sie cierpliwosc i zaczyna sie to robic mechanicznie i coraz szybciej. Efekt jest taki ze przy zdejmowaniu ktoregos klawisza lamie Ci sie plastikowy zaczep klawisza i w koncu i tak trzeba kupic nowa ;)
    To naprawde syzyfowa praca.

0
  • #9 25 Lip 2009 11:45
    DJADAMOS
    Poziom 9  

ścieżki są chyba dobre bo wszystkie znaki się pojawiają, ale i tak bym sprawdził...

0
  • #10 31 Lip 2009 10:38
    DJADAMOS
    Poziom 9  

Ostatnio mój laptop podczas transportu busem spadł z półki o dziwo po włączeniu wszystko działało jak należy aż miło nawet działał ten klawisz który nie działał- ucieszyłem się, ale po restarcie niestety wszystkie problemy wróciły:(

0