Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmyty obraz

27 Maj 2004 22:52 2064 21
  • Poziom 19  
    witram serdecznie wszyskich Mam telewizor JVC c-f14ee z płytą od dewoo cp-375 i problem tkwi że mam rozmyty obraz próbowałem pokręcić pr-kami od trafa ale nic nie dało ma ktoś mozę pomysł jakiś na to????
    z Góry dziekuję
    Z poważaniem Jarek
  • Poziom 21  
    umoze podstawka na kineskopie zwiera elektrode skupiajaca
    ?
  • Poziom 21  
    Do kompletu odpowiedzi jeszcze dodam, że może być również trafo - ale cóż bez pomiaru sondą WN, pozostaje Ci metoda prób i błędów. Jeśli się ją da rozebrać, to prawdź stan podstawki kinskopu, moze zauwazysz jakąs korozję, cy cuś ...

pozdrawiam

andie
  • Poziom 19  
    Jeżel telewizo się nagrzeje to jest wszysko oki ale słyszę jak by ktoś rzucał piaskiem w szyjkę kineskopu
  • Poziom 24  
    Wymień podstawkę kineskopu
  • Poziom 19  
    Czy to mozę być od tego a jeśli tak to lie taka podstawka kosztuje?????
  • Poziom 19  
    Pozostaje jeszce w najgorszym wypaku trafo ale kinol chyna nie jest uszkodzony ??????? a istnieje jakaś możliwość sprawdzenia trafa bez specjalistycznych przyżądów bo kupowanie trafa w ciemno jest bezsensowne
  • Poziom 21  
    jar-jar17 napisał:
    Czy to mozę być od tego a jeśli tak to lie taka podstawka kosztuje?????

Z Twojego opisu wynika, ze na 95% masz uszkodzoaną podstawkę. Czy próbowałeś ją rozebrać i zobaczyć, ajk wygląda w środku?
    Podstawka kosztuje w granicach 10 zł.

andie
  • Poziom 19  
    Nierozbierałem podstawki bo niemogłem ja wydaje mi się że chyba coś w niej jest luźne bo jak potżąsne to słyszę dziwne dźwięki zobaczę czy da się ją rozebrać
  • Poziom 40  
    podstawka jest elementem nienaprawialnym. Kup nową i po problemie czasami i plastyk dostaje właściwości przewodzących a iskrowniki lubią śniedzieć.
  • Poziom 19  
    Niestety nie dało rady rozebrać tej podstawki więc postaram się kupic nową jak będę miał jeszce problemy będę pisał dalej narazie dziękuje
  • Poziom 19  
    wymieniłem ju podstawkę ale nie pomogło teraz chyba czas na trafo
  • Poziom 21  
    Wzmien trafo, jeslie dalej bedzie problem, to znaczy ze kinol ;-)
    Osobiscie nie spotkalem przypadku, zeby kinol nawał na "zimno" ale pewnie jeszcze wielu rzeczy nie spotkałem , tak że usterka Twoja jest nadal wielką niewiadomą ...
    Stawiam na trafo , aczkolwiek pomiar napięcia ogniskowego dał by tu zapewne stanowczą odpowiedź!

andie
  • Poziom 19  
    napięcia wszyskie są dobre napięcie usprawniające, pojemności w przetwotnicy tylko jak reguluję fokus(chyba jest od ostrości) to kawałek reguluje ostrość a jak przekręcę kawałek dale potęcjometr ro reguluje jasność mozę te prki są skopane ale niestety trafo jest zalewane i nie da ich się wyciągnąć
  • Poziom 19  
    mam pytanie czy jeżeli kręcę focus na maksa obraz się nie poprawia ale jeżeli kręcę screen ale w przeciwną stronę niż focus to daje idealnie taki sam efekt czy to jest normalne???
  • Poziom 43  
    Masz uszkodzone regulacje focus i scren na trafopowielaczu a więc wymiana go na HR 7880 =1142.5057 =11425077 =11425057= 50H0000177=FSA36012M = 50H000177= FAT30473 = FAT30491= AT30/06/99.
    Aplikację HR7880, sprawdź przed zakupem, bo nie daję gwarancji, że napewno to trafo dla Ciebie. Najlepiej podaj oryginalny typ.
  • Poziom 19  
    Wymienić perki??? w jaki sposób przecie to jest zalewanie trafo i chyba nie można tego wyciągnąć chyba że jest jakis sposób???
  • Poziom 43  
    jar-jar17 napisał:
    Wymienić perki??? w jaki sposób przecie to jest zalewanie trafo i chyba nie można tego wyciągnąć chyba że jest jakis sposób???

Oczywiście "wymienić peerki" ale razem z trafem.
  • Poziom 25  
    Witam

W większosci tych tv jeszcze na gwarancji leciały trafa i w zdecydowanej wiekszosci zostały wymienine na inne juz poprawione.(ORGINAŁY POPROSTU SIE PALIŁY!) Jesli w twoim tv trafo nie zostało wymienione jeszcze w okresie gwarancji to jest bardzo prawdopodobne ze lezy własnie trafo a raczej którys z potencjometrów.Przed wymianom sugeruje jeszcze oczyszczeniw wyprowadzen kineskupu np izopropanolem moga byc zatłuszczone.

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    nie mam tego izosparu czy coś tam a może byś spirytus???
  • Poziom 25  
    moze byc byle nie salicylowy! Najlepiej czysty spirytus!