Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intervox 72 unitra fonica niesprawne aparaty abonenta

Tomek_sp7 24 Lip 2009 19:54 2354 8
  • #1 24 Lip 2009 19:54
    Tomek_sp7
    Poziom 10  

Witam
    Mam centralę Intervox i podłączone do niej 2 aparaty. Nie ma problemu z nadawaniem i odbiorem mowy. Nie działa poprawnie sygnał wywołania. Jeden aparat ciągle dzwoni bez naciskania żadnego przycisku, a drugi wogóle nie wysyła sygnału. Proszę o poradę. Pomocne byłoby również wyjaśnienie zasady włączania się dzwonka w centrali. Pozdrawiam. Tomek

0 8
  • #2 25 Lip 2009 08:03
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Miałem kiedyś takie urządzenie na części. Porozbierałem to w drobny mak. Było to dawno temu. Raczej nic w całości się nie zachowało.
    Wracając do twojego problemu, to czy wcześniej to u ciebie prawidłowo działało? Z tego co się domyślam, to nie powinno być wywołania bez naciśnięcia odpowiedniego przycisku na pulpicie.
    Co do schematu to chyba miałem, ale sprzedałem mnóstwo schematów na jednej aukcji allegro. Prawdopodobnie i on też tam się znalazł. Mimo wszystko dziś jeszcze popatrzę czy na pewno go nie mam. Kopii niestety nie zrobiłem (mimo że mam skaner).

0
  • #3 25 Lip 2009 14:09
    Tomek_sp7
    Poziom 10  

Nie zabardzo znam stan aparatów ponieważ dostałem je "na części" Chciałem je wykorzystać do łączności pomiędzy sąsiednimi budynkami i przydałoby się aby dzwonek był sprawny (z przekazem dźwięku nie ma problemu)

0
  • #4 25 Lip 2009 14:37
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Napisz na jakich tranzystorach jest zrobiona ta część dyrektorska.

0
  • #5 25 Lip 2009 15:47
    Tomek_sp7
    Poziom 10  

ADP-670, BC-527,BC-107B,BSXP-94

0
  • #6 25 Lip 2009 20:12
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Nie pamiętam jak było tam zrealizowane wywołanie. Wiem, ze w centralce był przycisk nadawania i wywołania. Czy to był jakiś generator? Tobie łatwiej jest poszukać sygnału. Musi on być okablowany do każdego przełącznika od 1 do 10 (zwielokrotnienie). Sygnał załączy się jednak dopiero gdy najpierw włączymy np. przełącznik "1" i dodatkowo naciśniemy "W". Sama część wyniesiona, np. "1" też ma przycisk "W" i przycisk "R".
    Trudno tak coś doradzać nie mając urządzenia przed sobą.

0
  • #7 25 Lip 2009 20:50
    Tomek_sp7
    Poziom 10  

W tej wersji którą mam jest wywołanie jednostronne centrala posiada brzęczyk, a isostat "W" jest w niej niewykorzystany -możliwe że konstruktorzy planowali wprowadzić wywołanie dwustronne. Chodzi mi oto jak to jest zrobione ,że przy dwużyłowym kablu jest możliwe włączanie dzwonka w centrali.

0
  • #8 26 Lip 2009 07:37
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Osobiście nie naprawiałem nigdy czegoś takiego. Nawet nie mam gdzie podejrzeć pojedynczego aparatu, aby zobaczyć co się dzieje z chwilą naciśnięcia "W". Przypuszczam, że trzeba też wcześniej włączyć "R". Być może robi się zwarcie tych żył a w konsekwencji włącza się sygnalizacja dźwiękowa i optyczna w urządzeniu dyspozytorskim.

0
  • #9 02 Lip 2010 20:45
    Tomek_sp7
    Poziom 10  

Udało mi się poprawnie połączyć system. Okazało się że problem tkwił w odwrotnym połączeniu. Dziękuję za podpowiedź i zamykam temat.

0