Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strzały w tylnym zawieszeniu bravo.

24 Lip 2009 20:39 2365 6
  • Poziom 12  
    Witam może pomożecie w jakiś sposób ustalić co jest przyczyną "strzałów" w tylnym zawieszeniu w moim fiacie bravo, auto nie jest pierwszej młodości bo 96r. ale muszę nim trochę pojeździć. byłem u mechanika i wymienił mi odboje na nowe, potem stwierdził że tłumik gdzieś uderzał o podwozie ale to też nie było przyczyną a kasa leci, zmieniłem mechanik na innego i jeden mówi że amortyzatory a byłem na diagnostyce i mają ponad 70% sprawności a drugi że sprężyny. Wolał bym nie strzelać ani nie wymieniać wszystkiego. Dodam że strzały są dość głośne takie jakby chrupanie.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    We Fiatach dość często tak chałasowały łożyska w wachaczach, nie jestem pewny czy w bravo też wachacze są mocowane na łożyskach, ale jeśli tak to pewnie one sie rozsypały ale to dopiero sprawdzisz jak wyjmiesz sprężyny... Napisz czy masz dwa wachacze wleczone czy jedną oś.
  • Poziom 29  
    Wystarczy podnieść auto na lewarku,chwycić za uniesione tylne koło i próbować unieść do góry.Jeśli będzie luz to znaczy że musisz wymienić to co radzi rbiesiada.Wymiana nie jest trudna pod warunkiem że śruba nie zapiekła się w rurce.Jeśli jednak się zespawała to współczuję.
  • Poziom 9  
    Popatrz tylko czy tylne koła się nie rozjeżdzają.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Wyjmuj wahacze na 100% rozsypane łożyska.