Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 530 - uszkodzona bateria, a może płyta główna?

24 Lip 2009 21:08 3276 5
  • Poziom 10  
    Hej
    Posiadam lapka HP 530. Raz już był w serwisie prawdopodobnie przez hub USB (zresztą pisałem kiedyś o tym tutaj) spaliła się płyta główna. Wymieniona została płyta, ram, bateria, wyświetlacz i nagrywarka dvd. Niedługi czas potem zaczęły się cyrki z baterią:

1. Na kablu wszystko śmiga gdy odłączę kabel mruga dioda od baterii na pomarańczowo (tak jakby była rozładowana) natomiast windows pokazuje CAŁY CZAS 99% naładowania baterii....poza tym komp chodzi na baterii mniej więcej tyle czasu ile powinien (ok 1,5h) po czym bez żadnego ostrzeżenia wyłącza się (to by mi wskazywało na jakieś uszkodzenie płyty bo bateria wygląda jakby działała - chociaż z drugiej strony raz mi się tak wyłączył po jakiś 30 minutach)

2. Nie ma możliwości odpalenia kompa z baterii - mrugnie wtedy parę razy diodka na pomarańczowo ale nic poza tym. Dawniej kilka razy pomogło wyciągnięcie baterii i przytrzymanie przycisku power przez 20 sekund (power drain test czy jakoś tak). Może ze 2 razy to zadziałało i po takim zabiegu w windowsie pokazywał się prawdziwy stopień naładowania baterii a także diodka nie mrugała. Teraz już to nie pomaga.

3. Dzisiaj zaobserwowałem jeszcze takie coś komp pochodził na baterii może godzinkę po czym wyłączyłem go ale diodka dalej mrugała. Wyjąłem baterię i wykonałem ten power drain ale po wsadzeniu baterii diodka dalej mrugała(a zazwyczaj gdy tak robiłem wcześniej to przestawała już mrugać) dopiero po kilku razach przestała mrugać. Niestety gdy próbowałem go włączyć na baterii diodka mrugnęła 8 razy i to wszystko...

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Obstawiacie, że to problem z płytą czy baterią??
  • Poziom 15  
    mialem podobnie z bateria w dell d430,teraz zdechła do konca
  • Poziom 10  
    czyli uważasz, że bateria się rypnęła?? dodam tylko, że w chwili wystąpienia problemu bateria miała może 2 miesiące no chyba, że w serwisie hp nie dali nówki tylko wsadzili jakiś chłam :/ no i mimo tych problemów w miarę trzyma..aha...komp cały czas chodzi na zasilaniu bateria była włączana tylko kilka razy aby się nie zastała:)
  • Poziom 10  
    choroba...a może faktycznie bateria?? dzisiaj dałem go na baterię to po 5 minutach się wyłączył (bez ostrzeżenia). Ktoś jeszcze się z czymś takim spotkał? bateria do naprawy czy do wymiany???
  • Poziom 15  
    moze jakas była wadliwa ,to tylko elektronika ,moja jakies pól roku temu wskazywała w xp czas 14 godzin :)
    chodziła około 1 h.
  • Poziom 10  
    Dzwoniłem do serwisu. Gościu poradził mi abym zainstalował BIOS ze stronki hp- tak też zrobiłem, podczas instalacji wyskoczyło okienko informujące, że instalowana nie jest nowsza od tej która już jest wgrana. Nie przejmując się tym zainstalowałem. O dziwo pomogło!! wczoraj cały dzień bateria zachowywała się normalnie..na baterii komp wytrzymał 70 min. Niestety dzisiaj już jest dalej popsute. Właśnie testuje ile potrzyma na baterii ale diodka mruga a windows pokazuje cały czas 100% naładowania. Ściągnąłem jeszcze HP battery check i w sumie wynika z niego ze bateria jest w porządku - mimo ze mruga mi diodka komputer chodzi. Gdy podłącze kabel diodka nie sygnalizuje ze bateria jest ładowana mimo tego ze mrugała - to chyba nie są klasyczne objawy uszkodzenia baterii?

Kurcze nie wiem, mam przeczucie, że jak oni mi płytę wymieniali to coś mogli popieprzyć, mam przeczucie, że bateria jest ok. Chyba jest jakiś problem z płytą, nie odczytuje dobrze poziomu baterii i przez to nie pozwala włączyć kompa mimo że bateria naładowana. Czasem działa w porządku ale coraz rzadziej niestety:(

Możliwy jest taki scenariusz???