Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6280 - bluetooth w ogole nie wykrywa urządzeń

24 Lip 2009 23:51 2407 8
  • Poziom 23  
    Witam mam problem z Nokią 6280, mianowicie nie wkrywa urządzeń podczas gdy inne telefony wykrywają bez problemu :-/ nie wiem co jest, sflashowalem tel i dalej to samo (jest napisane modul bluetooth włączony) i ja nie moge wykryc telefonow, ani ten telefon nie jest wykrywany przez inne, dlaczego?? Czy trzeba wylutowac bluetooth i wlutowac nowy? Wiecie gdzie jest na plycie? Moze jakos inaczej mozna go naprawić?? Sprobowalem też w mtboxie kliknac Repair bluetooh ale tez nic nie dało :-/ jakieś pomysły? z góry dzięki
  • Poziom 31  
    Radio działa? Bluetooth i radio jest w tym samym module, antena jest w dolnej części tylnej obudowy, sprawdź ją na początku.
  • Poziom 23  
    Radio czyli chcesz wiedziec, czy łapie zasięg sieć??

Dodano po 1 [minuty]:

jeśli chodzi Ci o zasięg to wykrywa sieci bez problemu (GSM) ale bluetooth w ogole :-/
  • Poziom 13  
    podepnij słuchawki i zobacz czy gra radio, jak nie gra na 99 procent masz uklad bt do wymiany. Jak gra to na 50 :D
  • Poziom 23  
    heh myślałem ze o antenę od zasięgu (moduł radiowy) chodziło :-P no radio niby gra :] macie inny pomysł?
  • Poziom 13  
    to moze inaczej. Ustaw telefon ktory chces wykryc blisko swojego, sprawdz czy ten 2 telefon do wykrycia ma ustawiony status blutucza na publiczny[mozliwe ze jest ustawione na ukryty] a pozniej sie pomysli co dalej.
  • Poziom 23  
    Tak robiłem, wiem o co chodzi ;-) ale nie wykrywa w ogóle...

Dodano po 1 [minuty]:

można taki moduł gdzieś na allegro dostać (bluetooth) jaka cena? Czy tylko ratuje mnie wylutowanie z innej plytki glownej?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    juz mialem takie 6280 gdzie mimo iż moduł sie załaczał, był komunikat bt właczony nie udawało sie nawiązać połaczenia. Pomogła wymiana układu.

jednak wpierw jeszcze warto sprawdzić styki na płycie do anteny. Prawy dolny róg płytki. Sprawdz tez czy w korpusie styki od anteny nie są pokrzywione itp. Mozliwe ze wlasnie te styki nie dotykają blaszek na płytce.

6280 - bluetooth w ogole nie wykrywa urządzeń

samego układu sie chyba nie kupi, a jesli to zakup jest nieopłacalny, lepiej z trupka wziaść.
  • Poziom 23  
    ok, dzięki za konkretną odpowiedź ;) niedługo sprawdzę te styki i dam znać co i jak, jeśli to nie pomoże to tylko wymiana układziku ;)

- Już sprawdziłem, i dalej to samo ;)