Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 96 TDI 90 Km - Klimatyzacja-Klimatronik

25 Lip 2009 00:18 4207 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam Forda Galaxy 96 r. TDI (90 KM) z manualną klimatyzacją.
    Ciekawi mnie czy istnieje możliwość przełożenia jej na klimatronik a jeśli tak to jakie elementy należałoby wymienić.
    Inna kwestia to czy w manualnej klimatyzacji można obniżyć temp. powietrza na wylocie poniżej 10 stopni (tak mam obecnie) i czy normalnym objawem jest "pływanie" temperatury na wylocie (jest 10 stopni po czym podnosi się o ok stopień i znów wraca do 10 stopni).
  • Poziom 33  
    Pierwsze pytanie - nieopłacalne
    drugie a gdzie bezwładność systemu niezbyt wiele wymagasz od klimatyzacji, co do 10 stopni pomyśl o u kładzie antyoblodzeniowym.
    Poczytaj jak działa klimatyzacja i bedziesz wiedzaił dlaczego tak jest.
  • Poziom 9  
    Dzięki kolego za odpowiedż :))
    Domyślam się, że to mogą być spore koszty ale mam dostęp do części więc może byłoby to dla mnie kwestią do przemyślenia. Problem w tym, że nie wiedziałbym jakie części szukać i co należałoby wymieniać. Jeśli możecie wskazać różnice między manualną w częściach i klimatronikiem będę wdzięczny. Pozwoliłoby mi to skompletować części pod podmiankę :))) Być może niektóre z części są wspólne...

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym układem antyoblodzeniowym... ??? możesz powiedzieć o tym coś więcej ????
  • Poziom 33  
    Klimatyzacja chłodzi, chłodzi a parownik przez który przepływa powietrze pokrywa sie lodem z kompensacji z powietrza i zarasta całkowicie. To tak jak zamrażarka co jakis czas trzeba rozmrażać bo zarośnie lodem, a klima robi to automatycznie bardzo często.

Jak już chcesz automat to możesz wstawić coś takiego:

http://www.sklep.avt.pl/go/_info/?id=482142

poszujak w necie są gotowe z wiekszą ilościa opcji
  • Poziom 21  
    Domyślam się, że to mogą być spore koszty ale mam dostęp do części więc może byłoby to dla mnie kwestią do przemyślenia. Problem w tym, że nie wiedziałbym jakie części szukać i co należałoby wymieniać. Jeśli możecie wskazać różnice między manualną w częściach i klimatronikiem będę wdzięczny. Pozwoliłoby mi to skompletować części pod podmiankę :))) Być może niektóre z części są wspólne...

Normalnie to jest banał, w jedno popołudnie powinieneś to załatwić. Trzeba tylko wyjąć deskę w mieszalniku zamontować serwa do klap uzupełnić brakujące elementy wiązki elektrycznej, poskładać ładnie zamontować klimatronik sprawdzić kodowanie i teoretycznie to wszystko. Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad klimą dwu strefową bo galax jest duży i z tyłu będzie słaba efektywność :D . A tak poważnie jeśli nie posiadasz kogoś kto udzieli poważnego wsparcia technicznego to porywasz się z motyką na słońce. Temat może nie jest aż tek skomplikowany ale posiada mnóstwo haczyków i dlatego wymaga doświadczenia.
  • Poziom 24  
    Już na samej wiązce elektrycznej poniesiesz porażkę. Po za tym co to za klimatronik jednostrefowy hi hi hi...

PS. ja mam sharika z klimą trzystrefową i patrząc "gołym okiem" widać że koszta przewyższą wartość samochodu.
  • Poziom 21  
    powinienes miec na wydmuchu miedzy 3 a 10 stopni wiec twoja klima slabo chlodzi i nie ma znaczenia czy manual czy klimatronik
    wiecej info na radekklimat(malpa)wp.pl 500 236 866

do endriu.com
    nie ma szarika trzystrefowego
  • Poziom 9  
    Dziękuje wszystkim za rady i inforemacje :)))
    Uznałem, że sprawa faktycznie przekracza moje kompetencję i wiedzę a koszty modernizacji nie warte sa całego zachodu.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc...