Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na Eminence Delta 15 A

25 Lip 2009 00:36 2562 5
  • Poziom 24  
    Wita kolegów, mam zamiar zrobić paczki na głośnikach jak w temacie, myślę do tego dorzucić jakiś konkretny driver, może SXT D 800 Ti. Co o tym myślicie?
    Ale nie w tym problem, chodzi mi o to że WinISD mi strasznie wielką budę wyliczył :( Szerokość 83cm Wysokość 134 i głębokość 50, szczelinowy BR o wysokości 10 cm. I wydaje mi się że to trochę co najmniej niesymetrycznie.

Co wy na to? Czy program się myli?

Załączam screeny tego co mi pokazał winisd.

• Poziom 14  
    WinISD nie liczy optymalnej obudowy tylko taką, która zapewni maksymalnie liniową charakterystykę.

Delta 15 A ma dość wysoką Qts i w pace BR o sensownej wielkości nie zagra liniowo. X-max też nie zachwyca - niskiego basu z tego nie będzie.

Nie chce mi się odpalać programu, ale tak na oko, to pojemność obudowy maksymalnie 100 litrów, a raczej mniej. Strojenie nie niżej niż 50Hz. Ponadto musisz się liczyć z podbiciem w okolicach 100Hz.
  • Poziom 24  
    Co do niskiego zejścia to nawet nie marzyłem :D To mają być nadstawki dół uzupełnię subem.
    Podbicia przy 100 to się spodziewałem niestety, czyli nie ma sensu robić budy według WinISD tylko optymalnie pod 100ltr.
  • Poziom 14  
    Jeśli to mają być nadstawki, to nawet mniej niż 100 l, bardziej w stronę 80 :wink: Strojenie na słuch, od 50Hz w górę.
  • Poziom 20  
    WiniSD obudów nie liczy nie wiem czy jest sens używać tego programu... Można przystać na to, że przewidzimy coś tam, ale i tak do końca nie mamy pewności czy będą to prawidłowe informacje.

WiniSD sporo koloryzuje i zakłamuje, wyniki są często błędne. Liczy się doświadczenie, odsłuchy, pomiary i przeróbki.

Łatwo robi się paczki BR. Wystarczy zrobić paczkę, naszykować kilka rurek o takiej samej średnicy, ale innej długości i zacząć zabawę. Zmniejszać objętość, zmieniać strojenie itp.