Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARISTON ALDS80 - brak kluczyka na LCD

25 Lip 2009 12:32 2371 4
  • Poziom 33  
    Jak w temacie.
    Zamek działa prawidłowo, załącza napięcie na pozostałe elementy.
    Silnik OK, hydrostat ok, grzałka OK, moduł wydaje się poprawny, wybieranie/zmiana programów działa w porządku. Pralka próbuje startować z programem ale niestety niewykrywa zamkniętego zamka i anuluje wszystko (na końcu programu pięknie napisane "door" :) ).
    Sprawdziłem wszystko pod kątem poprawności połączeń, zimnych lutów etc.
    Niestety schematu do pralki nie znalazłem więc postanowiłem sobie go pomału rozrysować ...i za chiny nie mogę znaleźć skąd moduł "wie" że zamek jest załączony :(. W sumie w module "siedzi" zwykły ośmiobitowiec więc dla mnie nie byłoby problemu go wylutować i "wsadzić" swój na jakiejś atmedze ale trochę czasu i zabawy by z tym było (500zł za nowy moduł nie zapłacę :) ). Pralka pomimo że ma 8lat wygląda jak nowa...i małżonka się do niej już baaardzo przywiązała.
    Może ktoś wie jak moduł rozpoznaje zamknięty zamek?
    I gdzie mogę kupić szczotki do silnika? (są już przy końcówce).
  • Specjalista AGD
    Witam!! Najpierw wymień szczotki na silniku... Te urządzenia merloniego mają to do siebie że jak " szczotki na silniku wiszą " to urządzenie pokazuje nie domknięte drzwi pomimo ich prawidłowego działania tzn zaryglowania. Jeśli to nie pomoże to mamy problem z modułem mocy i trzeba będzie się martwić... Także najpierw szczotki trzeba wymienić.
  • Poziom 14  
    Witam
    Podpinam się pod temat bo mam bardzo podobny problem w Ariston AD10 - brak kluczyka, zamek nie rygluje, można wybierać programy ale pralka nie startuje i nie zgłasza żadnego błędu. Szczotki wyglądają na OK - zostało jeszcze z 0.5 cm skoku (i wygląda na to, że są prawidłowo dopychane do silnika). Pralka żadnego błędu nie zgłasza.

O ile się orientuje moduł (u mnie BITRON T85 - 3 styki) służy do zamknięcia zamka i jak mu się uda to zwiera 2 styki (przy otwartych drzwiach moduł nie zamknie rygla, więc nie zamknie styków).
  • Poziom 33  
    Generalnie udało mi się pralkę uruchomić..nie wiem gdzie tkwił błąd, Wszystkie wtyki wyczyściłem, na końcu wykręciłem szczotki żeby sprawdzić ich wymiar do zamówienia.....po wkręceniu szczotek z powrotem pralka zadziałała.
    Prze te parę dni jak czekałem na szczotki z pralki dochodziły dziwne zapachy spalenizny (silnik prawie parzył w ręce)....po wymianie szczotek, przeczyszczeniu komutatora pralka działa do dziś.

Więc szczotki chyba mają wpływ na takie działanie tych pralek :D
  • Poziom 14  
    OK, dzięki spróbuję w takim razie też wymienić.