Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2,3 etylina sterownik silnika

25 Lip 2009 12:34 4431 8
  • Poziom 9  
    Elektryk samochodowy stwierdził uszkodzenie komputera sterującego silnikiem o oznaczeniu mercedesa 0245450332 /siemens 5WK9166 na aukcjach nigdzie nie mogę znaleźc sterownika z takim oznaczeniem , czy może ktoś z kolegów wie z jakim oznaczeniem sterowniki mogą zastępczo pracować w tym aucie. Czy istnieje możliwość naprawy tego sterownika .
  • Poziom 33  
    A co się dzieje z autem? Może da się naprawić sterownik.
  • Poziom 9  
    Auto po odpaleniu pracowało normalnie i i pewnym momencie weszło w tryb awaryjny. Mechanik stwierdził brak zasilania przepustnicy ( jest ok.0,5V a powinno być chyba 5V . Podobno za sterowniki o tym oznaczeniu mogą pracować ich odpowiedniki i dlatego prośba do kolegów może ktoś zna oznaczenia tych odpowiedników.Co do naprawy sterownika to mechanik mówi , że są one zalane żywicą co uniemożliwia ich naprawę , ale nie miałem sterownika jeszcze w rękach to niepotwierdzę tego.
  • Poziom 33  
    Na żywice też są sposoby. Jak bedziesz go miał to zrób zdjęcie i podeślij, może dam radę go naprawić.

Pozdrawiam
    tolo
  • Poziom 9  
    Znalazłem zamienniki ,wielkie dzięki koledze tolo za chęć pomocy.Narazie zamykam temat .
  • Poziom 20  
    Witam, czy mógłbyś napisać jakie są zamienniki za tego siemensa? Też mam uszkodzony komputer i nie wiem co tam za niego dopasować...
    Pozdrawiam;)
  • Poziom 9  
    Witam,sorry nie odpisywałem bo urlop.
    Sterowniki silnika stosowane zamiennie to :024 545 0332 :
    026 545 7032 :
    020 545 6732 :
    Sterownik najłatwiej kupić na aukcjach (poprosić kogoś kto przywozi części np.z Anglii ).Nie daj się naciągnąć płacąc za sterownik kupę kasy, ja znalazłem na allegro kpl.silnik z komputerem taniej niż oferty niektórych "handlowców"::D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    witam kolegow wiem ze to juz troche po czasie ale mam pytanie:
    czy po wymianie tego sterownika od komputera musze ustawic samochod w jakiejs stacji diagnostycznej(jakos zsynchronizowac z samochodem?) czy poprostu wystarczy przelozyc i cieszyc sie jazda?
  • Poziom 9  
    Po wymianie sterownika w zasadzie nic nie trzeba ustawiać.Jeśli kolego uszkodzony był tylko sterownik to po jego założeniu auto powinno wyśc z trybu awaryjnego i normalnie funkcjonować.Napisz jaka usterka skłoniła cię do wymiany tego sterownika . Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz z chęcią odpowiem. :D