Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 1.9 DCI - Incjection a Controler i Szyby

25 Lip 2009 15:17 8356 7
  • Poziom 17  
    Witam, czytalem wiele na ten temat ale jednak to nic nie dalo. Chodzi o komunikat pojawiajacy sie na desce roździelczej w Renault MEGANE II phI 1.9 DCI (2004r).

Injection a Controller :(

Sprawdzałem świece żarowe, są w porzadku wszystkie grzeją, napięcię do świec dochodzi, jednak i tak bład jest, jednak wyglada to tak jakby naprawde bylo cos z tymi świecami. Chodź są dobre. Ponieważ po odpaleniu samochodu i lekkim przygazowaniu gdy gasze i zapalam silnik ponownie komunikat znika.

Proszę zobaczyć filmik ktory nagralem (Jakos nie jest najlepsza)

http://www.youtube.com/watch?v=DZwkuhplE6I

Skanowałem równiez samochod kablem OBD-II

A oto efekty :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a3a5b465f3561ec.html

Tych błędów niestety nie da sie wykasować i caly czas są (niezaleznie czy "Incjection" pali sie na desce)

Drugi problem jest taki ze po odłaczeniu akumulatora przestaja działac normalnie elektryczne szyby, otwieraja i zamykaja sie one stopniowo. aby zamknac musze kilka razy nacisnac przycisk. :(

Prosze o pomoc, myśle ze w miare opisałem problem, ale jezeli cos bedzie malo zrozumiane bardzo prosze o tym napisac.

Ps. Auto nie przymula się czyli muszą pracowac wszystkie 4 wtryski.
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Błędy to nie wszystko pozostaje jeszcze odczyt parametrów podczas pracy silnika, przyczyn palącego się komunikatu może być wiele to nie tylko świece żarowe . W miare możliwości zdiagnozwać auto clipem. Co do szyb przy każdorazowym odłączeniu aku należy je przyuczyć czyli szyby zamknięte i przytrzymać jednocześnie dwa przyciski z panelu sterowania kierowcy (kierowca+ paseżer, pasażerowie tył (jeśli masz impulsowe z tyłu)) 2-3 sekundy, to powtórzyć 3 razy.
  • Poziom 17  
    Tak z tyłu też szyby mam elektryczny i przycisk 2 stopniowy :) Szyby działają dziękuje :) Ale i tak zmienie jeszcze świece żarowe mimo to może pomoze, bo jak czytalem ludziom po zmianie świec pomagało.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    LUDZIOM może , silnikowi nie zawsze.
  • Poziom 1  
    Jeżeli kontrolka gasnie w trakcie dodawania lub odejmowania gazu może być problem z potencjometrem pedału gazu.
    Miałem podobny problem w Renault KANGO 1.5 dci z 2005r.
    Dobry program diagnostyczny powinien pokazać gdzie jest problem
  • Poziom 15  
    Super naprawa , sprawdziłem świece dobre , grzeją no ale i tak je wymienię - jaki to ma sens ? Pieniądze które dasz na świece przeznacz na diagnostykę Clipem stwierdzą Ci co trzeba zrobić a nie wymienianie na widzi mi się
  • Poziom 17  
    Dzisiaj doszedłem co było nie tak... Jezeli macie podobny problem sprawdźcie przekaźnik świec żarowych... W ogole nie grzała żadna świeca, mimo to i tak nie mialem problemow z odpaleniem samochodu zimą :) Temat do zamkniecia moze komuś przyda sie moja wskazówka.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    A widzi Pan jednak nie świece , po co ładować się w koszty