Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHD 85 (od tpsa) brak głosu oraz niektórych kanałów

25 Jul 2009 16:59 6454 9
  • Level 9  
    Witam wszystkich po raz pierwszy!!! Wczoraj męczyłem się z podłączeniem i instalacją tej telewizji od TP S.A.. Wszystko niby poszło ok. ale:

1. podłączyłem wszystko wg instrukcji oraz zainstalowałem i wyszukałem kanały. Pomimo wielu prób nie udało mi się uzyskać głosu, którego nie ma na żadnym z kanałów. ( W instrukcji instalacji pisze, że podczas instalacji trzeba podłączyć cinch do jakiegoś zestawu hi-fi. Zatem nie można odtwarzać głosu z głośników telewizora??).

2. odkryłem również, że nie ma kilku kanałów z pakietu podstawowego który posiadam (TVP 1, TVP 2, TV Polonia, TVN, TVN 7, itd.)

Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać te problemy??
    Dziękuje i pozdrawiam!!!
  • Conditionally unlocked
    Przywróć ustawienia fabryczne,potem wyjmij kartę wyłącz z sieci włóż kartę włącz ponownie do sieci.Powinno działać.
  • Level 9  
    Mógłbyś jeszcze podpowiedzieć jak przywrócić ustawienia fabryczne?? Próbowałem coś znaleźć na ten temat ale w menu nie ma takiej opcji. Pozdrawiam!!!
  • Level 11  
    @dzac4 ten dekoder nie ma takiej opcji jak przywrócenie do stanu fabrycznego

Może podpiąłeś eurozłącze u góry (VCR) zamiast na dole, bo jak miałem u góry to też dźwięku nie miałem.
    A kanały to może niedokładnie ustawiona antena? Jaki poziom sygnału masz?
  • Level 9  
    Próbowałem przekładać euro z góry na dół nic to nie daje. A co do sygnału to mam na tej samej antenie podpiętą cyfrę i działa bez zarzutu (sygnał na cyfrze najwyższy z możliwych). Na shd 85 nie wiem jak się sprawdza poziom sygnału...
  • Level 11  
    Wejdz w menu - przycisk domek następnie ustawienia, moje ustawienia dajesz ok dalej Kanały TV SAT, następnie instalacja krok po kroku dajesz ok zasilanie anteny - dekoder później zapyta o częstotliwości dasz ok a później jak się pokaże dasz wartości domyślne i ok. Wyskoczy pasek sygnału dla Hotbirda - aby odbierać wszystko co się da z tego dekodera sygnał musi być na poziomie -39db lub mniej - wiem z autopsji i dajesz wyszukiwanie kanałów i czekasz wyskoczy ile znalazło i dajesz ok powinno działać.

Napisz jaki masz poziom sygnału i ile kanałów znalazło
  • Level 14  
    Mac112 wrote:
    ... ( W instrukcji instalacji pisze, że podczas instalacji trzeba podłączyć cinch do jakiegoś zestawu hi-fi. Zatem nie można odtwarzać głosu z głośników telewizora??).

No chyba nie dałeś się nabrać na to, że TRZEBA podłączyć? :D
    Może kabel euro popsuty? Albo gniazdo euro w dekoderze...
  • Level 9  
    dangerzone6: Zrobiłem dokładnie według Twoich wskazówek, niestety nie pomogło, dalej te same problemy. Poziom sygnału -37db a kanałów znalazł 215/228.

TomPL: już nie wiem w co mam wierzyć... Spędzam obecnie cały wolny czas próbując ustawić to badziewie a w ramach loozu próbuję się dodzwonić na pomoc techniczną do tpsy, niestety bezskutecznie. Nie sądzę aby przewód lub gniazdo były niesprawne bo cały zestaw jest nowy!!! Choć jeśli mówimy o tpsa to wszystko jest możliwe... Podrawiam
  • Level 11  
    Sygnał masz taki sam jak ja i tyle samo kanałów ci znajduje.
    Te kanały których nie masz są kodowane więc jak radzi tp włącz kanał 12 - 4funt.tv na 30 minut aby w tym czasie pobrało uprawnienia, jak się nie uda to dzwoń na infolinię. Ja miałem też takie cyrki bo jak powiedzieli przed rejestracją usługi w centrali włączyłem to wszystko.

A co do dźwięku nie mam pojęcia, może kabel uszkodzony - nie zaszkodzi sprawdzić
  • Level 10  
    Miałem to samo dzisiaj pomogło wyjęcie karty , uruchomienie ponownie , znowu restart i włożenie karty , sygnał był na poziomie -38 dB , a wcześniej miałem na sarym kablu -46dB i nie było problemów . Na razie działa.

Aha wcześniej przeskanowałem kanały jeszcze raz ale nic nie dało , potem te restarty i wyjęcie karty.