Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalowanie systemu operacyjnego bez CD

25 Lip 2009 20:21 2430 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem ze starszym komputerem na ktory chcialbym zainstalowac system operacyjny damn small linux ale nie wiem jak zainstalowac go na dysk bez używania cd ponieważ nie posiadam plyty z systemem System jest bezplatny i mozna go sciagnac na necie wiec nie jest to nielegalne ;)
    Mogę nawet przepiac dysk i wkopiowac system na tamten komputer ale to nie dziala prosze was o pomoc ;D

Chyba ze znacie podobny system operacyjny o podobnych wymaganiach ktory latwiej mozna zainstalowac na komputerze bez uzywania cd
    Bardzo was prosze o pomoc szukalem juz wszedzie i nic...
    Z góry dziekuje ;))
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 30  
    Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku Damn Small Linux ale na przykład gentoo jest mały lekki i skomplikowany ale na pewno da się go zainstalować z USB

http://www.gentoo.org/doc/pl/liveusb.xml

Myślę ze sprawa z każdym livecd zainstalowanym na usb wyglądała by podobnie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Wielkie dzieki za odpowiedz hicat ;)
    ale wlasnie tego juz probowalem i ten komp nie ma bootowania z usb :(
    Chyba ze ja nie umiem ustawic hehe
    Ale probowalem juz z usb w kazdy sposob...
  • Poziom 18  
    Powiem ci w jaki sposob poradzilem sobie ze starym laptopem (Pentium 100) bez CD i Windowsem 95.
    Wrzucilem na dysk DOS Nawigatora (miesci sie na dyskietce)
    Uruchomilem DN na laptopie i na drugim komputerze ,połączyłem oba komputery przez łącze szeregowe.
    Przerzucilem na dysk laptopa Folder zawierający wszystko co było na płycie Windowsa.
    (Kombinowałem z kablem bo nie chciałem wyciągać dysku,w twoim przypadku jest łatwiej.)
    Uruchomiłem instalacje i poszło :)
  • Poziom 26  
    Witam
    Tak czy inaczej, musisz mieć jakiś system, z którego będziesz mógł uruchomić ten komputer.
    Nie wiem, jak obecnie, ale dawniej każdy Linux miał możliwość startu/ instalacji ze stacji dyskietek.
    Jeśli nie masz ani napędu dyskietek, ani CD, ani opcji startu z USB, pozostaje Ci przełożyć dysk do innego komputera, mającego takie możliwości i na nim instalacja.
    Odpinasz dysk, który w tym komputerze z CD masz na stałe, podpinasz ten, na który chcesz zainstalować, do napędu CD wkładasz płytkę z DSL i instalujesz ;) Potem przenosisz dysk do właściwego komputera, uruchamiasz, konfigurujesz... i tyle :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    dzieki za pomoc astroth twoja propozycja jest na prawde swietna bawilem sie z tym pol dnia ale nie dalem rady zadnym sposobez uruchomic dosa nawigatora na tym kompie a probowalem kazdym sposobem na dyskietce to mi ten komp nie chce bootowac dyskietek na cd juz nawet nagrywalem i tez nie odczytalo na dysk tez wrzucilem zainstalowanego i tez niedziala :(
    z kompem na 100 jest wszystko ok bo jak wkladam plytke z windowsem xp to instalacja rusza tylko ze to jest za duzo wymagajacy system i go muli :(
    jesli macie jeszcze jakies pomysly sugestie co kolwiek co by pomoglo to bardzo prosze o wypowiedz i dzieki za juz napisane :D

Kolega dwukrotnie zignorował wpisy moderacyjne i nie dość, że nie poprawił swoich wypowiedzi to dodatkowo nadal popełnia te same błędy. W związku z tym nakładam ostrzeżenie co nie zwalnia z konieczności niezwłocznego poprawienia swoich wiadomości, a dalsze ignorowanie skutkować będzie blokadą czasową konta. _V_
  • Poziom 18  
    Jezeli CD rom chodzi (instalacja xp sie uruchamia) sprobuj tak:

-Wrzuc plyte z win98 wlacz w BIOS bootowanie z CD i restart kompa
    -Na poczatku instalacji system spyta cie czy zaistalowac system czy anulowac abo jakos tak :)
    -Zaznacz anulowac (sterowniki CD Romu i wszystko inne lacznie z DOSem zostaną zapisane w pamieci wirtualnej.

(Wlasnie dlatego ze nie miales owych sterownikow nie mogles otworzyc CD-romu a wlasciwie to nic nie mozna zrobic bez jakiegokolwiek systemu operacjyjnego chociażby DOSa)

-Wyjmij plyte z Win98 i wloz Win95
    -Wejdz na dysk E: ten chyba bedzie cd romem bo dysk D to chwilowy dysk wirtualny
    -otworz plyte z win95
    - wpisz setup.exe

Instalacja powinna sie uruchomic.

Albo zrobic dyskietke startowa Windowsa 98 na CD :)

Win98BootCD
    Obraz w formacie ISO bootowalnej płyty opartej na dyskietce startowej systemu Windows 98. Na płycie znajdują się programy narzędziowe i naprawcze przeznaczone do partycjonowania i formatowania dysków twardych. Po rozpakowaniu obraz płyty należy "wypalić" za pomocą programu do nagrywania płyt CD lub DVD.
    http://dariuszpod.republika.pl/sciagnij/sciagnij_dysk_awaryjny.html

Jak nagrac obraz ISO na plyte masz tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1218591.html